Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz’dan Maç Sonrası Açıklama

Süper Lig’in 27’inci hafta mücadelesinde İttifak Holding Konyaspor ekibi, Gençlerbirliği’ne konuk oldu. 2-1 skorla sona eren oyunun kazanan başkent temsilcisi oldu. Konuya ilişkin ilk açıklama ise Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile geldi.

Koronavirüs salgını sebebiyle verilen aranın ardından, Süper Lig heyecanı 12 Haziran itibariyle başladı. Uzun aranın ardından gerçekleşen ilk maçta ise yeşil beyazlılar ara sonrasında ilk maçını gerçekleştirdi. Gençlerbirliği’ne konuk olan Konyaspor, mücadeleden ise 2-1 skorla yenik ayrıldı.

Alınan yenilginin ardından Teknik Direktör Bülent Korkmaz açıklama yaptı. Kazanılmıyorsa bile kaybedilmemesi gerektiğini ifade ederek, üzüntüsünü belirtti.

İki Yarıda Da İyi Oynadık

Alınan yenilginin hemen ardından konuşan teknik adam, hem ilk yarıda hem de ikinci yarıda iyi oynadıklarının da özellikle altını çizdi. Kazanacakları maçı kaybetmiş olduklarını ve bunun üzüntüsünün olduğunu da belirten çalıştırıcı, istediklerini de yaptıklarını vurguladı.

Futbolun ise sonuç oyunu olduğunu ve sonucu olmadan bu işin de olmadığını özellikle ekledi. Kazanamasalar bile kaybetmemeleri gerektiğinin altını çizen teknik isim, bu saatten sonra da oyundan önemlisinin sonucu alabilmek olduğuna değindi. Bundan sonrasında da sonucu alacaklarının bilgisini verdi.

Herkesin fiziksel yeterlilik diye tutturmuş olduğu ve asıl önemli olanın da psikolojik yeterlilik olduğunu dile getiren hoca, ikisinin beraber olmadığı sürece bu işin olmayacağını ifade etti.

Güncel Yazılar