Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz Maç Sonrası Önemli Açıklamalarda Bulundu

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, son maçın ardından açıklama yaptı. Gelecek sene şartların oluşması ve kendilerinin kalma durumunda ise transfer hususunda doğru hamlelerin yapılacağına dikkat çekti.

Süper Lig’in 34’üncü haftasındaki sezonun son mücadelesinde Aytemiz Alanyaspor ile İttifak Holding Konyaspor ekibi kozlarını paylaştılar. 3-2 skorla yenilgi yaşayan yeşil beyazlıların tecrübeli hocası Bülent Korkmaz ise önemli açıklamalarda bulundu.

Gelecek sene şartların oluşması ve kendilerinin kalması durumunda da transferde doğru hamleler yapacaklarının mesajını verdi.

Konyaspor Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk’un ise görevi bırakması durumu karşısında, takımdan ayrılacağının bilgisini paylaştı.

Süper Lig’e tutunmalarındaki en önemli etkenin cesaret olduğunun altını çizen teknik adam, takımın başına geldiği günden bu yana tüm maçlara kazanma hırsıyla çıktıklarını ekledi.

Pozisyona Giren Bir Takım Oluştu

İlk zamanlarda hem oyun hem de skorda bunu başardıklarını ifade eden çalıştırıcı, futbolcuların üzerindeki baskının sahada etkili olduğunu vurguladı.

Oyuncularında özellikle de hata yapmama oyununun yanı sıra, cesaretli oyunu tercih edildiğinin altını çizdi.

Son olarak Koronavirüs salgını öncesinde sahada 9 kişi kalmış olmalarına rağmen, Fenerbahçe karşısında galip geldiklerini hatırlattı. Ve çok fazla pozisyona girdiklerini de belirtti. Öncesinde pozisyona giremeyen bir takım varken, bunu skora çevirme sıkıntısının olduğunu ifade etti. Bunun da ekibi umutlandırdığını söyledi.

Güncel Yazılar