İttifak Holding Konyaspor

İttifak Holding Konyaspor Ekibi Endişeli

Süper Lig’de potada kalma mücadelesi veren İttifak Holding Konyaspor ekibi bir mücadeleden daha mağlup ayrıldı. Gaziantep FK ekibine karşı mağlup olan yeşil beyazlılar, ligdeki yerini koruma sürecinde büyük bir endişeye kapıldı.

Süper Lig’de kritik bir noktada yer alan İttifak Holding Konyaspor, Gaziantep FK ekibine karşı aldığı yenilgi ile büyük bir endişeye kapıldı. Ligde potada kalma mücadelesi veren yeşil beyazlılar, bu kez iyice çıkmaza girdi.

Ligde son 3 haftaya girilen dönemde, zorlu mücadelelere çıkacak olan Konya temsilcisi, bundan sonraki süreçte galibiyete muhtaç kaldı. Lige veda etmemek için en az 6-7 puana ihtiyacı olan ekip, çalışmalarına ise yoğun tempo ile devam etmeyi sürdürüyor.

Puan alma ümidiyle gittiği Gaziantep FK deplasmanından, eli boş dönen Konya temsilcisi, sıradaki rakiplerine karşı kusursuz bir performans sergilemek zorunda kalacak.

30 Puanda Kaldı

Deplasman mücadelesine damga vuran durumların başında ise, hakem Hüseyin Göçek’in verdiği kararlar yer aldı.

Tartışmalı bir penaltı kararı ile ciddi bir sarsıntı yaşayan Konyaspor ekibi, skorun 1-1 olmasının sonrasında iyice dağıldı. Uzatmalarda gelen golle sahadan 3-1 skorla mağlup ayrılan Anadolu Kartalı, 1 puan dahi alamadan sahadan ayrıldı.

Aldığı yenilgi ile 30 puanla kalan Konyaspor ekibi, ligin 31’inci haftasında da düşme potasında yer almaktan kurtulamadı.

Güncel Yazılar