Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği

Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği Online Yapılacak

Konya 61’inci Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği, koronavirüs salgını nedeniyle online olarak kutlanacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, çok sayıda organizasyonun gerçekleşmesinin önüne geçti. Planları bozan ve etkinliklerin ertelenmesine neden olan pandemiden etkilenenler arasında Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği de yer aldı.

Toplu organizasyonların, spor faaliyetlerinin ve şenliklerin kutlanmasına engel olan yeni tip koronavirüs pandemisi, Konya organizasyonlarını da etkiledi.

Konya’da her yıl düzenlenen ve gelenek haline gelen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği de bu organizasyonlar arasında yer aldı. Edinilen bilgilere göre şenlik, online satranç turnuvası olarak kutlanarak gerçekleşecek.

Konuya ilişkin açıklama ise Türkiye Satranç Federasyonu ile geldi. Federasyon yapmış olduğu açıklamada, şenliğin tarihlerine dair de bilgi verdi.

Kazananlara Ödüller Var

Akşehir Belediyesi ile TSF İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenmekte olan organizasyonun her yaş grubunun katılımına açık olduğunun da açıklamasını yaptı.

Ödüllü olarak gerçekleşen turnuvanın, 6 Temmuz Pazartesi günü saat 19:00’da yapılacağının bilgisini de paylaştı.

Chess.com adlı internet sitesi üzerinden gerçekleşecek olan turnuvada, dereceye giren satranç oyuncularına da ödül verileceği ifade edildi. Bisiklet ile Nasreddin Hoca’nın simgesel ters çalışan saatinin hediye edileceği de yine federasyon tarafından belirtildi.

Öte yandan turnuvaya katılım başvurularının da 4 Temmuz Cumartesi günü saat 17:00’ye kadar konya.tsf.org.tr adresinden yapılacağı eklendi.

Güncel Yazılar