Ahmet Örken

Ahmet Örken Kariyeriyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Milli bisikletçilerimizden olan Ahmet Örken, kariyeri ve gelecek yarışmalarla ilgili konularda açıklamalarda bulundu. Bisiklet yarışları arasında önemli olan üç yarışta yer almak istediğini söyleyen Örken, ülkeyi en güzel şekilde temsil etmek istediğini söyledi. Türk bisikletçileri arasında önemli bir yerde olan Ahmet Örken, hem hedeflerine hem de korona virüs salgınına dair çeşitli açıklamalar yaptı.

Kovid-19 nedeniyle tüm spor organizasyonlarının belli bir süre ertelenmesi hakkında da yorumlar yapan Örken, bisiklet yarışlarıyla ilgili hedeflerinden de bahsetti. Malezya bisiklet takımlarından Sapura’da kariyerini sürdüren oyuncu, bir röportaja katıldı. Olimpiyatlarda yarışma hayalinin olduğunu belirten Örken, virüs salgını nedeniyle ertelenen olimpiyatları iple çektiğini belirtti.

Türkiye Süreci İyi Yönetti

Türkiye’nin korona virüs sürecini iyi yönettiğini söyleyen milli bisikletçi, “ Türkiye, salgınla ilgili gerekli olan tedbirleri hızlı bir şekilde aldı. Birçok ülkeye tıbbı malzeme yardımı yapan ülkemle gurur duyuyorum” şeklinde açıklamalar yaptı. Türkiye’nin hastalıklara ve zorluklara karşı hazırlıklı olduğunu söyleyen bisikletçi, devletin aldığı kararların yerinde olduğunu söyledi.

Karantina dönemi boyunca evden çıkmamaya özen gösterdiğini belirten Ahmet Örken, antrenmanlara ev içinde devam ettiğini ve fiziksel olarak iyi durumda olduğunu söyledi. Son olarak evde kal çağrısını yineleyen Örken, röportajını “ Hayat eve sığar” cümlesiyle bitirdi.