5.İslami Dayanışma Oyunları

5. İslami Dayanışma Oyunları İçin Tarih Netleşti

Konya’da yapılması planlanmakta olan 5.İslami Dayanışma Oyunları ile ilgili tarihler net olarak belirlendi. Öncesinde 20-29 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılması düşünülen organizasyonun 10-19 Eylül 2021 tarih aralığında yapılacağı resmen duyuruldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında 2021 Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları için tarih belirlenmesi konusunda toplantı yapıldı. Toplantıya katılanlar arasında İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve Yönetim Kurulu yer aldı.

Toplantıda Konya’da düzenlenmesi planlanan 5. İslami Dayanışma Oyunları için tarih belirleme kararı gerçekleşti.

Tarih belirlenirken ayrıca koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmiş olan, uluslararası, kıtasal ve bölgesel spor organizasyonlarının da tarihleri göz önünde bulunduruldu.

Normalde 20-29 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılması planlanan etkinliğin, 10-19 Eylül 2021 tarihlerinde yapılmasına da karar verildiği bildirildi. Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’n aynı tarihlerde olması da yeni kararın alınmasına ayrıca etki eden unsurlar arasında yer aldı.

Tokyo Olimpiyatları’nın Ardından Yapılacak

Konuya ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021 Konya 5. İslamı Dayanışma Oyunları’nın en iyi şekilde organize edilmesi için de çalışmaları büyük bir istekle sürdüreceklerini söyledi. Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın tamamlanmasının hemen sonrasında ise Konya’da 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı gerçekleştireceklerini ekledi.

Güncel Yazılar