1922 Konyaspor

1922 Konyaspor Yükselişe Geçti

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden olan 1922 Konyaspor, ligin ikinci yarısında daha iyi performans sergiledi. İlk devreye göre çok daha iyi oynayan yeşil beyazlılar, önceki sezonda aynı dönem içerisinde daha farklı bir yerdeydi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekibi olan 1922 Konyaspor takımı, bu sezonun ikinci yarısında farklı bir başarı performansı gösterdi. Önceki sezonda aynı zamanda 24 puanla ateş hattında yer almaktaydı. Fakat şimdi önceki sezonuna 9 puan fark atmayı başardı.

İkinci yarıda gösterdiği performansla başarısındaki gelişmeyi gösteren yeşil beyazlılar 28’inci haftada 33 puanda yer aldı. İkinci devrede toplam 11 maça çıkan 1922 Konyaspor ekibi, toplamda ise 19 puan topladı.

Hazırlıklara Devam Ediliyor

Yavru Kartal ekibi, geçmiş sezonda aynı dönemde ise 24 puana sahipti. Son anda kümede kalan ve 3 teknik direktör ile çalışan takım, 28 maçta 4 kez galip geldi. 12 kez de beraberlik yaşayan takım, yine 12 kez de mağlubiyet üzüntüsü yaşadı.

Bu sezonda ise 28 maçta 9 kez galibiyet alan, 6 beraberlik ve 13 de yenilgi alan yeşil beyazlı ekip, daha iyi bir duruma gelmeyi de başardı.

Takım 29’uncu hafta deplasman maçı olacak Zonguldak Kömürspor maçının hazırlıklarına ise devam ediyor. Dün öğleden sonra teknik adam Salih Eken yönetiminde çalışan ekip, Saraçoğlu Tesisleri’nde çalışıyor.