1922 Konyaspor

1922 Konyaspor Antrenman Tarihlerinde Güncelleme Yaptı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınan liglerin 12 Haziran itibariyle başlamasına karar verildiği açıklanmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, ilk olarak tarihi Haziran olarak açıklayınca, tüm futbol kulüpleri antrenmanlarına başladı. Fakat TFF 2. Lig’in başlangıç tarihine 18 Temmuz olarak karar verilince planlar değişti. Başlangıcın bu tarihe alınmasıyla beraber ise 1922 Konyaspor ekibinin izninin uzatılmasına karar kılındığı bildirildi. Bu sebeple de yeşil beyazlı sporcuların, 10 Haziran gününe kadar izni uzamış oldu.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden 1922 Konyaspor ekibinin izni, liglerin 18 Temmuz tarihine alınmasıyla uzatıldı. Yeşil beyazlı ekip, 10 Haziran itibariyle top başı yapmış olacak.

45 Kişinin Testi Negatif Çıktı

Konya temsilcisi ekip, ilk olarak ise liglerin 12 Haziran tarihine başlanma kararının ardından antrenmanlarına başlamıştı. Salı günü toplanarak hazırlıklarına başlayan kulüp, sonrasında salgının seyri sebebiyle daha da ileri bir tarih olan 18 Temmuz’a alındı.

Bu süreçte Yavru Kartal ekibinin oyuncularına da tekrardan izin verilmiş oldu. 10 Haziran’a kadar tatil yapacak olan yeşil beyazlı sporcular, sonrasında ise tesislerde toplanarak hazırlıklarına devam edecek.

1922 Konyaspor ekibi, teknik heyetin yeni bir çalışma programı ve yoğun bir çalışma programı ile sahalara dönmüş olacak. Öte yandan kulüpte yapılan Kovid-19 testlerinin sonuçları da açıklandı. Yeşil beyazlılarda 45 kişinin testinin negatif çıktığı bildirildi.

Güncel Yazılar