SELÇUKLU BELEDİYESPORDAN SPORDA CENTİLMENLİĞE BÜYÜK KATKI

Türkiye`nin sayılı büyük amatör kulüplerinden olan Selçuklu Belediyespor, Türkiye futbol antrenörleri derneği Konya şubesi başkanı ismet Karababanın kaleme aldığı bay fair play kitabına ulaşarak futbolculara ve teknik heyete dağıtarak büyük bir hizmet sağladı.

Türkiye futbol antrenörleri derneği Konya şubesi başkanı İsmet Karababa ise yapılan bu hizmet karşısında spor anlayışımızın güzelleşeceğine vurgu yapan bir konuşma yaptı. 15 bin lisanslı sporcu ile yaz ve kız spor okullarında her yıl 30 bine yakın çocuğumuza spor etkinlikleri yapma imkanı Konya ilinin önde gelen spor lokomotifi durumuda görünmektedir.

İŞTE O KONUŞMADAN SATIRBAŞLARI

Türkiye futbol antrenörleri derneği Konya şubesi başkanı ismet Karababa: çocuk ve gençlerimizin bedensel ve ruhsal gelişimlerini sağlayarak sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlanmasında sporu vazgeçilmez bir kale olarak gören Selçuklu Belediyemiz, futbol ve basketbol gibi toplum tarafından gözde olan spor branşları başta olmak üzere 20 farklı branşta spor faaliyetleri göstermektedir.

15 bin lisanslı sporcu ile yaz ve kız spor okullarında her yıl 30 bine yakın çocuğumuza spor etkinlikleri yapma imkanı Konya ilinin önde gelen spor lokomotifi durumuda görünmektedir.

BAŞKANI İSMET KARABABA: SPORUMUZUN GÜZELLEŞMESİNE İMKAN SAĞLAYACAK

Türkiye futbol antrenörleri derneği Konya şubesi başkanı ismet Karababa konuşmasına Selçuklu belediyesinin 35 tesis ve 60 spor salonuna sahip olmasından dolayı hem Türkiye`nin spor alanında önde gelen bir ilçesi olduğunu vurguladı hem de Selçukluda yaşayan kişiler olarak şanslı olduklarını vurguladı.

Selçuklu belediyesinin 35 tesis ve 60 spor salonuna sahip olması kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Selçuklu belediyemiz, spora ve sporcuya destek olmak mahiyetiyle ele aldığım bay fair play adlı kitaptan 2 bin adet temin ederek hem antrenörlere hem de sporculara hediye etme çabaları, çocuk ve gençlerimizin fair play olgusuyla tanışmalarına, benimsemelerin eve yaşam felsefesi haline getirmelerine ve saha ile saha dışında bunu sergilemeleriyle spor anlayışlarının güzelleşerek güçleneceğini söyledi.

Bu uygulamayı çok değerli ve anlamlı bulan türkiye futbol antrenörleri derneği konya şubesi başkanı ismet Karababa Selçuklu belelediyesi başkanı Ahmet pek yatırmacıya başta olmak üzere Mehmet ali çakar ve ali düze kitaba getirmiş oldukları katkıdan dolayı teşekkürlerini iletti.