SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN DEV BİR PROJE!

Konya Selçuklu Belediyesi hem Konyalı sporseverler hem de Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlarımız için dev bir proje duyurdu.

Selçuklu Belediyesi önceden de spora yaptığı büyük yatırımlar sayesinde sporseverlerin gönlünde taht kurmuştu. Selçuklu Belediyesinin spora olan yatırımlarının tüm hızıyla devam etmesi Konyalı vatandaşlarımız tarafından büyük takdir topladı. Özellikle Türkiye’nin en büyük amatör kulüplerinden birini bünyesinden barındırması belediyenin görünürlüğüne de katkı sağlarken yapılan bu spor yatırımları sayesinde de Selçuklu Belediyesi Türkiye genelinde ismini duyurmaya devam ediyor.

Açıklanan rakamlara bakınca Selçuklu Belediyesinin bugüne kadar spora toplam 277 milyon lira yatırım yaptığını gözler önüne seriyor. 20 farklı branşta toplam 15 bin 488 lisanslı sporcusu ve milli sporcusu olan Selçuklu Belediyesi Türkiye’de spora hem en çok yatırım yapan hem de en çok değer veren sayılı belediyelerin arasında bulunuyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK VE KAPSAMLI SPOR TESİSİ

Geçtiğimiz günlerde detayları netleşmeye başlayan dev projeye göre Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı spor tesislerinden biri olacak olan Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi tamamlandığında ülkemizin dört bir yanından sporcular için 16 farklı branşta hizmet sunacak. Selçuklu Belediyesi bu dev proje sayesinde hem bünyesinde bulundurduğu sporcu sayısını arttırmayı hedeflerken hem de ülkenin spor alanında tanınırlığına da katkıda bulunmak istiyor.

Dev projenin detaylarına göre yapılması planlanan Sporcu Seçme ve Yerleştirme Merkezi toplam 22 bin 500 metrekare alana sahip olacak ve ülkemiz için 16 farklı branşta sporcular yetiştirecek. Bu tesisin içinde yüzme havuzu ve hem ulusal hem de uluslararası basketbol, hentbol ve voleybol maçlarının yapılabileceği bir alan da bulunacak.

HER SPOR FAALİYETİ İÇİN ALAN

Yüzme havuzu bölümüne 500 kişilik seyirci kapasiteli tribün yapılması planlanırken, basketbol alanı için de 350 kişilik seyirci kapasiteli tribün yapılması planlanıyor. Tesisin içinde ayrıca ferdi sporların yapılabilmesi için de geniş bir alan bulunacak. Vatandaşlarımız tesis tamamlandıktan sonra jimnastik, tekvando, karate, güreş, judo, satranç ve masa tenisi gibi spor faaliyetleri için bu merkezi kullanabilecek.

Açık alanda da tüm atletizm faaliyetlerinin yapılması planlanırken aynı gün içerisinde toplam bin 500 vatandaşımız merkezden faydalanabilecek. Sporcu Seçme ve Yerleştirme Merkezi tamamlandığından genç yeteneklerimize bilimsel yöntemlerle eğitimler verilerek uluslararası yarışmalara sporcu yetiştirilecek.