KONYA’DA SPORCULAR 10 KASIM’DA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANDI

Badminton

Konya’da sporcular 10 Kasım’da Atatürk’ü andı. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 82. Ölüm yıldönümünde sporcular kendi alanlarında düzenledikleri müsabakalar ile anla töreni hazırladı. Konya’da Atatürk’ü Anma Yol Koşusu düzenlenirken diğer bir yanda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Badminton İl Birinciliği müsabakası gerçekleşti. Müsabakalar sonucunda dereceye giren sporcular madalyalarını alırken Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programları devam etti.

Yol Koşusu

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 82. ölüm yıldönümünde anma töreni ve Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Konya Atletizm İl Temsilciliği tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Yol Koşusu düzenlendi.

Adalet parkında düzenlenen koşuda sporcular kıyasıya bir mücadele verdi ve izleyenleri heyecanda bıraktılar. Yıldızlar kız ve erkek kategorisinde gerçekleşen koşuda dereceye giren sporcuların madalyalarını Gençlik ve spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Vekili Ali Kanber ile Ateizm İl Temsilcisi Seyfi Atmer takdim etti.

Sporcuların verdiği kıyasa mücadele takdire şayandı. Yarışma sonucu ise Yıldız Erkekler 2000 metrede birinciliği Ramazan İma alırken ikinci Mustafa Ünal, üçüncü ise Orhan Tekin oldu. Yıldız Kızlar 1500 metrede ise koşu birincisi Ebrar Sinem Çelen olurken ikinci Berra Döndü Balcı oldu. Üçüncü ise Ruken Demirbacak oldu.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Badminton Müsabakaları

10 Kasım Atatürk’ü Anma Badminton İl Birinciliği müsabakaları geçtiğimiz gün tamamlandı. Karatay Spor ve Kongre Merkezinde düzenlenen müsabakalar sonucunda dereceye giren sporcuların madalyalarının takdim edilmesi için ayrı bir tören düzenlendi. 

Badminton Konya İl Birinciliği müsabakasında Yıldız Erkekler, Genç Erkekler ve Yıldız Kadınlar, Genç Kadınlar olarak dört farklı kategoride gerçekleştirildi. Yıldız Erkeklerde birinci Furkan Samet Şen olurken ikinci Hüseyin Eren Kara üçüncü ise Semih Küçükküyücü ve Talha Yahya Özdemir oldu. Genç Erkekler kategorisinde ise birinci Mevlüt Sevimli oldu. İkinci ise Mustafa Fırat, üçüncülüğü ise Sinan Arslanoğlu ve İdris Güneş paylaştı.

Badminton İl Birinciliği müsabakasında Yıldız Bayanlarda birinci Emine Sena Özdemir, ikinci Ecrin Tuana İncel olurken Genç Bayanlar kategorisinde birinci Rabia Ocak, ikinci Aybike Nur Şamcı, üçüncü ise Cansu Turacı ve Latife Betül Tur oldu.