Selçuklu Belediyesi Yaz Okulları ile Çocukları Sevindirecek

2021 – 2022 eğitim öğretim yılını geride bıraktık. Çocuklar; geçtiğimiz Cuma günü karnelerini alarak üç aylık bir tatile çıktılar. Takdir edersiniz ki, insanların mevcut ekonomik şartlarda yurt içi veya yurt dışı tatil yapmaları bir hayli zor! Bunun yanı sıra, çocukların 90’lı yıllarda olduğu gibi sokakta oynamaları da pek mümkün gözükmüyor.

Konya; Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisidir. Bu şehirde yaşayan insanların belirli ihtiyaçları bulunuyor. Vermiş olduğu hizmetler ile fark yaratan Selçuklu Belediyesi; yukarıda bahsettiğimiz sorunları dikkate aldı. Yaz tatiline giren çocukları oyunsuz ve arkadaşsız bırakmamak adına yaz okulu projesini hayata geçirdi. Gelin, Selçuklu Belediyesi’nin yaz okulu projesine yakından bakalım!

11 Bin Öğrencinin Yaz Okullarına Katılması Bekleniyor

Selçuklu Belediyesi; 2022 yılının Haziran ayı ile beraber İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde dahi olmayan yaz okulu projesini Konya‘da hayata geçirmeye hazırlanıyor. Söz konusu proje herkesi heyecanlandırıyor. Hem çocuklarını bırakacak kimsesi olmayan çalışan anne babalar hem de çocuklarının yazı en doğru şekilde geçirmesini isteyen ebeveynler için harika bir seçenek olduğunu daha şimdiden söyleyebiliriz.

Yaz okulu dersleri 20 Haziran 2022 Pazartesi günü başladı. Beş ila 15 yaş aralığındaki çocukların söz konusu okullara katılmaları mümkün! 11 bin 448 öğrencinin eğitim göreceği yaz okulları sayesinde Konyalı çocuklar hayatlarının en güzel yaz aylarını geçirecekler. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi 20 Haziran’da başlayan derslerin 4 Eylül 2022 tarihinde sona ermesi bekleniyor. 38 tesiste 11 binden fazla öğrencinin eğitim göreceği yaz okullarında sporun her bir kategorisi ile tanışmak mümkün olacak. Her biri alanında uzman 160 antrenörün görev yapacağı yaz okulları projesine gösterilen ilgi bir hayli fazla!

Selçuklu Belediyesi; çocuklara sunmuş olduğu imkanlar ile de takdir topluyor. Uzak yerlerden gelen çocuklar için servis imkanının olması büyük bir avantaj! Bunun yanı sıra, çocuklara katıldıkları branşa özgü spor kıyafetleri de dağıtılıyor. Spor okullarında görev yapan antrenörler; spora yetenekli çocukları bulup ortaya çıkarmanın peşindeler! Bu çocukların ilerleyen yıllarda lisanslı birer sporcu olmaları adına faaliyetlerde bulunulacak.

Yaz Okullarında Hangi Branşta Eğitim Var?

Selçuklu Belediyesi; çocuklara Avrupa standartlarında eğitim sunuyor. Her çocuk kendi ihtiyaç ve zevklerine uygun bir spor dalında uzmanlaşabilir.

 • Yüzme
 • Basketbol
 • Tenis
 • Futbol
 • Voleybol
 • Tekvando
 • Wushu
 • Jimnastik
 • Karate
 • Satranç
 • Okçuluk
 • Masa tenisi

Çocuklar; yukarıdaki kategorilerden herhangi birisine katılarak eğitim alabilirler. Bu sayede, ilerleyen yıllarda söz konusu spor kategorisinde lisanslı bir sporcu haline gelebilirler. Yaz okulu dersleri haftanın her günü değil! Yüzme kategorisini tercih eden öğrenciler iki, diğer branşlardaki öğrenciler ise üç gün okula devam edecekler. Bu sayede, bir yandan da spor yaparken bir yandan da eğitim öğretim yılının yorgunluğunu atabilecekler.