Konya’da Günden Gençler Arasındaki Futbol Turnuvası

Konya Büyükşehir belediye Başkanlığına bağlı Karatay belediyesi Ortaokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası adı altında genç sporcuların katılımıyla bir futbol turnuvası düzenledi. Karatay Belediye Başkanlığının düzenlediği Ortaokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası sona erdi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca amaçlarının genç evlatlarımızın hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak geleceğe hazırlamak olduğunu belirtti.

Karatay Belediyesinin önderliğinde Konya Büyük Şehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürlüğü ile Karatay ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birlikleri ile meydana getirilen Ortaokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası sona erdi. Karatay’da yer alan ortaokulların katılımıyla düzenlenen turnuva toplamda 28 takımdan tam 504 sporcunun katılımlarıyla 10 Mayıs’ta başlamıştı.

Hem gençler tarafından ilgi çeken hem de katılan katılmayan herkesin beğenisini kazanan Futbol Turnuvasının sonuçlanması ile ödülü hak eden takımlar ödüllerine kavuştular. Turnuva sürecinde gençlerin fiziksel ve zihinsel anlamda sporla bütünleşip kendilerini geleceğe hazırlaması amaçlandı.

Futbol Turnuvasının Kazananları Ödüllerini Aldı

Turnuva ’da finallerde ilk aşamada 3. Olan takım belirlendi. Ulubatlı Hasan Ortaokulu ile Şehit İbrahim Karaoğlan Ortaokulu arasında oynan mücadelede galibiyete uzanan taraf Şehit İbrahim Karaoğlan oldu ve turnuvayı 3. Sırada tamamladı.

Turnuvanın finalinde ise Prof. Dr. Fuat Sezgin Ortaokulu ile Karatay Ortaokulu karşı karşıya geldi. Şehit Nihat Gün Spor Tesislerinde oynanan futbol müsabakası oldukça çekişmeli geçti ve takip eden spor severlerin takdirlerini kazanmayı başardı. Turnuvanın çekişmeli final maçında galibiyete uzanan taraf ise Prof. Dr. Suat Sezgin Ortaokulu oldu ve turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Turnuva’nın sonlanması ile derece elde eden takımlara madalyaları takdim edilirken Şampiyonluğa uzanan Prof. Dr. Suat Sezgin Ortaokulu hem kupa hem de madalyalar ile ödüllendirildi.

Beğeni Alan Genç Futbolcular Altyapıya Alınacak

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, kupa töreni sırasında yaptığı konuşmasında 2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim yılının her iki döneminde de birer futbol turnuvası düzenlediklerini her iki turnuvanın da oldukça başarı ile yürütülüp tamamlandığını ifade etti.

Belediye Başkanı Kılca Turnuvaya katılım gösteren tüm takımlara, hocalara, görevlilere ve genç sporculara teşekkürlerini iletirken Karatay belediyesi olarak spora ve sporcuya desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

Konuşamasın da Genç sporculara da seslenen Başkan Kılca Amaçlarının genç sporcuları hem fiziksel hem de zihinsel olarak yarının büyükleri olarak yetiştirmek ve geleceğe hazırlanmalarında katkı sağlamak olduğunu aktardı. Geleceğin gençlere emanet olduğunu ve gelecekte bayrağı çok daha ileriye yine gençlerin taşıyacağını aktardı.

Bunun yanı sıra ailelere de sporcu öğrencileri destekledikleri için tebriklerini sundu. Daha önceki turnuvalarda başarılı sporcuları Karatay Belediyespor Kulübüne dahil ettiklerini söyleyen Başkan Kılca bu turnuvada da beğenilen genç oyuncuları yine takım bünyesine katacaklarını ifade etti.