Selçuklu Belediyesi Masa Tenisi Takımı Başarıları ile Takdir Topluyor

Konya; Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en geniş şehirlerinin başında geliyor. Ayrıca, şehrin nüfusu da bir hayli fazla! Bu şehirde yaşayan insanların sporun her dalına ilgi duyduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Örneğin, Konyaspor; Süper Lig’deki başarıları ile Konyalıları gururlandırmaya devam ediyor. Fakat, bu şehirde farklı spor dallarının da öne çıktığını söyleyebiliriz. Onlardan birisi de masa tenisi!

Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’ne Selçuklu Damgası!

Konya; Covid-19 döneminde spor organizasyonlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Fakat, hayatın yavaş yavaş normale dönmesiyle beraber şehirdeki spor organizasyonları da kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Masa tenisi; her yaştan insanın severek oynadığı bir oyun! Türkiye Masa Tenisi Federasyonu; daha çok insanı masa tenisi ile buluşturmayı hedefliyor. Kuruluşlar Ligi Masa Tenisi İl Turnuvası; yaza hazırlanmaya başladığımız şu günlerde insanları heyecanlandıran bir organizasyon olarak dikkat çekiyor. Bu turnuvaya Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Belediye Spor kulüplerinin katıldıklarını ifade edebiliriz. Her iki takım da son derece başarılı bir turnuva geçirdi.

Turnuvanın final maçı en az bir futbol maçı kadar heyecanlıydı. Finalde Selçuklu Belediye Spor ile Selçuklu Belediyesi karşı karşıya geldi. Selçuklu Belediye Spor kulübü takımını Mücahit Koyuncu, Ahmet Korkmaz, Bekir Çolak ve Hasan Atmaca temsil etti. Selçuklu Belediyesi’nde ise Hasan Seren, Zeki Afşar, Mustafa Yılmaz, Mehmet Ali Çakar ve Sami Erikçi vardı.

Selçuklu Belediye Spor takımı; Selçuklu Belediyesi’ni harika bir rekabete sahne olan final maçının ardından 3-1 yenerek turnuvanın şampiyonu olmayı başardı. Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise bu iki takımın ardından üçüncü oldu.

Selçuklu Belediye Spor Türkiye Şampiyonası’na Katılma Hakkını Kazandı

Selçuklu Belediye Spor kulübü; Konya şampiyonu olarak şehri Türkiye şampiyonasında da temsil etme hakkını kazandı. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenecek bu organizasyon 11-12-13 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kuruluşlar Arası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası; Elazığ’da düzenlenecek. Başarısı ile dikkat çeken Selçuklu Belediye Spor kulübünün hedefi Türkiye Şampiyonası’da en iyi dereceyi almak! Hatta, oyuncuların şampiyon olmak adına çalışmalarına şimdiden başladıklarını ifade edebiliriz.

Masa Tenisi Nasıl Oynanır?

Ortaokul ve lise çağındaki çocukların oynamaktan zevk aldıkları oyunların başında masa tenisi geliyor. Neredeyse her lisede öğrencilere masa tenisi oynama imkanı sunuluyor. Yine de birçok kişinin aklında masa tenisi nasıl oynanır sorusunun yer aldığını ifade edebiliriz.

Masa tenisi; karşılıklı iki kişinin oynadığı bir oyundur. Bunun yanı sıra, iki kişilik takımlar karşılıklı olarak birbirleri ile de oynayabilirler. Son derece basit bir oyundur. Oyuncuların topu rakip alana atmaları ve sayı almaları gereklidir. Ayrıca, sporcuların topa yalnızca bir kez dokunabilme hakları mevcuttur. Bunun yanı sıra, topun raket ile sektirilmesine de kesinlikle izin verilmez.