Robert Muric İçin Transfer Yarışı Kızışıyor

İttifak Holding Konyaspor, hızlı başladığı transfer sezonunda geçen sezondan beri peşinde olduğu Robert Muric transferini bitirmeyi hedeflemiş durumda.

Teknik direktör İlhan Palut’un sezon ortasında Serdar Gürler’in ayrılığının ardından bir numaralı transfer hedefi olarak belirlediği Muric için harekete geçen yönetim, çok uzatmadan bu transferi gerçekleştirmeyi istiyor.

Yeşil beyazlı ekibimizde taraftarlar da Muric transferi konusunda heyecanla gelecek olumlu haberleri beklerken, takımımızın bu transferde yalnız olmaması kafaları karıştırıyor.

Robert Muric Galatasaray’ın Radarında

İttifak Holding Konyaspor’un yeni sezon öncesinde transferini bitirmek için uğraştığı Hırvat yıldızın Türkiye’den tek talibi yeşil beyazlı ekibimiz değil.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nu felaket bir şekilde geçiren Galatasaray da yeni sezon planlamaları kapsamında Robert Muric ile yakından ilgileniyor.

Geçtiğimiz sezon başında da Hırvat yıldız adayına ilgisini belli eden sarı kırmızılılar, bu transferin yerine Romanya’dan Olimpiu Morutan’ı tercih etmiş ve sonradan çok pişman olmuştu.

Yeni yönetim ve teknik direktörün seçilmesiyle birlikte düğmeye basması beklenen Galatasaray’ın zaman kaybetmesi, İttifak Holding Konyaspor’a bu transfer için büyük avantaj sağlayabilir.

Potansiyeline Ulaşamamış Süper Yetenek

robert muric

Bir futbolcu fabrikası olarak özellikle 90’larda yakaladığı jenerasyonlarla öne çıkan Hırvatistan’da 12 Mart 1996 yılında dünyaya gelen Robert Muric, gözlerini Varazdin şehrinde açmıştı.

Hırvatistan’ın eski gelenekten beslenen spor kültürü içinde futbolla haşır neşir olarak büyüyen Muric, çocukluğundan itibaren futbol topunun peşinde koştu.

Özellikle etkili sol ayağıyla dikkat çeken Robert Muric, kariyerine NK Zagorec takımında başladı. Burada kısa sürede yetenekleri fark edilen oyuncuyu kapan ise Hırvatistan’ın en ünlü kulübü Dinamo Zagreb oldu.

Dinamo Zagreb U17 takımında başarıyla 2 yıl ter döktükten sonra basamakları birer birer çıkmaya başlayan Hırvat yıldız adayı, hayallerine ise Ocak 2014’te kavuştu.

Henüz 18 yaşındayken Dinamo Zagreb A Takımı’na çıkmanın gururunu yaşayan oyuncu için Avrupa devleri çoktan harekete geçmişti. Onu kadroya katmayı başaran ise Hollanda oyuncu fabrikası olarak tüm dünyada bilinen, geçmişiyle bir Avrupa devi olan Ajax oldu.

18 yaşındaki oyuncuyu diğerlerinden erken fark eden ve onu yatırım yapmaya değer bulan Ajax, Muric için Dinamo Zagreb’e 250 bin Euro ödedi.

Ajax’a transfer olmasıyla Hollanda ekibinin U21 takımında oynamaya başlayan oyuncu, 48 maçta 15 gol 16 asist ile yeteneğini kanıtlasa da A takıma çıkamadı.

Önce İtalya’nın mütevazi kulüplerinden Pescara’ya gönderildi. Ardından kulübe döndüğünde ise bu sefer yolculuk Portekiz’e, Braga takımınaydı. Braga’da A takım seviyesinde değerlendirilmeyen futbolcu evi HNK Rijeka’ya beklentilerin altında kalan bir genç yetenek olarak döndü.

HNK Rijeka formasıyla kendine gelen Robert Muric, Hırvat kulübünde 105 maçta 34 gol 23 asist ile oynadı ve parıltılı yeteneğinin kaybolmadığını gösterdi. Oyuncu, yeni bir adım atmaya hazırlanmışken gelecek sezonda Avrupa’da boy gösterecek olan İttifak Holding Konyaspor ve teknik direktör İlhan Palut ile birlikte yarıda kalmış hikayesini tamamlayıp tam potansiyeline ulaşabilir.