Riad Bajic

Riad Bajic Konyaspor Ekibinin En Skorer İsmi Olarak Kayıtlara Geçti

Süper Lig sürecinde 19’uncu sezonunu yaşayan İttifak Holding Konyaspor ekibi her ne kadar bu sezon etkili bir performans gösteremese de bazı golcüleri ile ön plana çıkıyor.

Süper Lig’de yer alan İttifak Holding Konyaspor ekibinin başarılı golcüleri arasında ilk sırada Riad Bajic ve Zafer Biryol geldi. Ligdeki 19’uncu sezonunu yaşayan yeşil beyazlı kulüpte 100’den fazla yabancı isim forma terletti.

İttifak Holding Konyaspor ekibi Süper Lig takımı olmaya ilk olarak 1988-1989 sezonunda başladı. Yeşil beyazlı takımda bu sürece kadar en fazla gol atmayı başaran isim ise Riad Bajic oldu.

Öte yandan kulüpte forma terleten yerli isimler arasında ise gol başarısıyla dikkatleri çeken ve üstün bir performans sergilemeyi başaran Zafer Biryol oldu.

İki Rekor Üst Üste

Yeşil beyazlı takıma 2015-2016 sezonunda Bosna Hersek ekiplerinden olan Zeljezincar takımından transfer edilen oyuncu, sezon boyu ligde 5 kez fileleri havalandırdı. 26 yaşında olan golcü sporcu, ertesi sezon da 2 rekoru üst üste kırmayı başardı.

2016-2017 sezonunda atmış olduğu gollerle yeşil beyazlı taraftarın hayranlığını kazanmayı başaran sporcu, toplamda 17 defa gole imza atarak Konyaspor’un en golcü ismi oldu.

Yetenekli santrafor, Anadolu Kartalı formasıyla Süper Lig’de de toplam 25 gol attı ve pek çok isme göre de ciddi bir farkla zirvede oturmayı başarmış durumda.