New Balance Görücüye Çıkıyor

Konyaspor 2022 23 sezonundaki forma tedarikçisinin New Balance olacağı daha önce açıklanmıştı ancak yeni sezon formaları henüz görücüye çıkmadı.

Konyasporlu taraftarlarda oldukça büyük bir heyecan uyandıran ve yeni sezon formaları meraklan beklenen New Balance, belki henüz yeni sezon formalarını göstermedi ama sezon hazırlıklarının başlamasıyla birlikte antrenman ürünleri görücüye çıkmaya başladı.

New Balance Konyaspor 2

Konyaspor Sezonu Erken Açtı

Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda muhteşem işler başaran yeşil beyazlı ekip ligi 4. sırada bitirerek ülkemizi önümüzdeki yıl Avrupa kupalarında temsil etmeye hak kazanmıştı. UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde boy gösterecek Konyaspor, gruplara kala bilmek için 3 ön eleme maçı oynayacak. Konyaspor’un rakibi yakın zaman önce İsviçre’nin Nyon kentinde UEFA merkezinde yapılan kura çekimi ile belli olmuştu. Kura çekimi sonucunda Konyaspor, Belarus temsilcisi Bte Borisov ile eşleşti. Ön eleme tutunun ilk maçını 21 Temmuz’da deplasmanda oynayacak olan Konyaspor, bu sebeple 2022 23 futbol sezonunu da en erken açan takımlardan birisi olmak durumunda kaldı.

Sezonun bu erken açılışı ve antrenmanların başlaması ise New Blance ürünlerini görücüye çıkmasına neden oldu. Yeni sezon formalarını henüz tanıtmayan tedarikçi firma New Balance’nin tasarımları merakla bekleniyor. Yeni sezon için sağlık kontrolünden geçen Konyasporlu futbolcuların üzerinde yeni sezonun antrenman ürünleri vardı. Sadeliği ve şıklığıyla dikkat çeken ürünlerin Konyaspor Store mağazasında satışta olduğu, kısa süre sonra ise internet sitesi üzerinden de satışa çıkarılacağı öğrenildi. Sade, gösterişsiz ama zarif ve şık ürünler sosyal medyadaki taraftar yorumlarına göre oldukça beğenilmiş durumda.

New Balance Konyaspor

New Balance Türkiye Pazarında

Konyaspor’un yeni sezondaki ürün tedarikçisi ve sponsoru olan dev Amerikan firması New Balance, Avusturya’da Red Bull Slazburg, İtalya’da AS Roma, Fransa’daLille OSC, İspanya’da Athletic Bilbao gibi takımların da formalarını tasarlıyor.

Kökleri 1906 yılına kadar uzanan köklü spor giyim firması New Balance 1970 yılında dünyanın önde gelen spor malzemeleri üreticinsen biri oldu. 1906 yılında William J. Riley’in uzun süre ayakta çalışan insanların ayak ağrılarını önleyebilmek için geliştirdiği tabanlık ile hikayesine bağlayan New Balance başlarda sadece ayakkabı üretiyordu. William J. Riley’in bu girişiminin ardından kendisi 1909 yılında ayakkabı ustası olarak tescil edilmişti.

1920’lerde William J. Riley, Boston Koşu Kulübü için ilk koşu ayakkabılarını tasalardı. Burada sağladığı başarı ve ün ile birlikte 1941 yılında New Balance beyzbol, basketbol, tenis ve koşu için özel ayakkabılar tasarlayıp üreten bir marka haline geldi. Türkiye pazarında daha önce yer alamayan ve bu sebeple bazı Türk taraftarların ismini belki de ilk kez duyacağı New Balance dünyada ise çok bilinen bir marka. Hatta bugünkü ayakkabı numaralandırma sisteminin yaratıcılarından biri de yine New Balance’dir.

Futbolda Türkiye pazarına ilk kez giren New Balance, daha önce basketbol Süper Lig ekiplerinden Darüşşafaka’nın formalarını üretmişti. Neew Balance’ın ayrıca Konyaspor’un basketbol takımı olan Beysu Konyaspor’un da formalarını üretmesi bekleniyor.