Meram Belediyespor’un Sporcuları Başarılarıyla Herkesi Gururlandırıyorlar

Konya denildiği zaman akla doğal olarak Süper Lig’de mücadele eden Konyaspor geliyor. Yeşil beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonunu üçüncü sırada tamamladı. Bu sayede, önümüzdeki sezon Konya’yı UEFA Konferans Ligi’nde temsil etme hakkını kazandı. Ancak, Konya’daki spor faaliyetleri futboldan ibaret değil!

Spora ve sporcuya verdiği önem ile takdir toplayan Meram Belediyespor; bünyesinde barındırdığı birçok genç sporcunun başarıları ile şehri gururlandırmaya devam ediyor. Gelin, bu sporcuların başarılarına yakından bakalım!

Dereceye Giren Sporculara Ödülleri Verildi

Meram Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz günlerde önemli bir ödül töreni düzenlendi. Meram Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren sporculardan bazıları tekvando, wushu ve kick boks kategorilerinde dereceler elde ettiler. Derece ile Konya’ya dönen sporculara altın ödülleri verildi.

Meram Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen organizasyona şehrin ileri gelenlerinin yanı sıra sporcular, antrenörler ve sporcu yakınları da katıldı. Herkes için son derece güzel bir organizasyon oldu.

Muhammed Bilici tekvando kategorisinde derece elde ederek ödül aldı. Bunun yanı sıra, Brezilya’da düzenlenen İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’na katılarak ikinci olan Selma Canlı da ödülüne kavuştu. Dünya Kick Boks Kupası’nda birinciliğe ulaşan Emircan Beserek’in yanı sıra üçüncü olan Serdar Çınar ve Sabriye Gür de ödül alan isimler arasında yer aldılar.

Wushu branşında ödül alan sporcular da dikkat çektiler. Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa şampiyonasında iki Avrupa birinciliği ve bir de Avrupa ikinciliği elde eden Sıla Özge Öden başta olmak üzere farklı kategorilerde Avrupa birinciliği, Avrupa ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğü elde eden Aynur Murat ve şampiyonadan bir Avrupa ikinciliği ile dönen Betül Demirbaş da wushu branşında ödül alan isimler oldular.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş; dereceye giren sporculara ödüllerini veren isim oldu. Bunun yanı sıra, Meram Belediyespor’un başarılarından duyduğu sevinçten ve gururdan bahsetti. Sporcuların elde etmiş olduğu başarıların yalnızca Konya için değil Türkiye için de önemli olduğunu dile getirdi. Mustafa Kavuş; sözlerine son verirken hem sporculara hem de onları yetiştiren antrenörlerine ve ailelerine teşekkür etti.

Meram Belediyespor’a Katılmak Mümkün!

Konya’da yaşayan çocukların ve gençlerin istedikleri takdirde Meram Belediyespor’a katılmaları söz konusu olabilir. Bunun için bilhassa yaz okulu kayıtlarını takip edebilirler. 2022 yılının Haziran ayında bulunduğumuz şu günlerde çocuklar için yaz okulu kayıtlarının devam ettiğini ifade edebiliriz. Çocuğunu Meram Belediyespor ile tanıştırmak isteyenler söz konusu adresten hem yaz okulu kayıtları hem de diğer konular hakkında bilgi alabilirler. Fiyatları ve katılım şartlarını öğrenebilirler.

Tekvando, kick boks, wushu başta olmak üzere çok sayıda spor kategorisine bünyesinde yer veren Meram Belediyespor; Konyalı gençlerin ve çocukların spor ile buluşmasını sağlayan bir kurum olmasından mütevellit son derece değerlidir.