Meram Belediye Sporcuları Gururlandırıyor

Konya; Türkiye’nin her açıdan en gelişmiş şehirleri arasında bulunuyor. Şehirde bilhassa futbola duyulan ilginin bir hayli fazla olduğunu söylemek mümkün! Konyaspor; başarıları ile şehir halkını gururlandırıyor. Ancak, Konya’da farklı sporların da bir hayli popüler olduğunu söyleyebiliriz.

Takdir edersiniz ki, Covid-19 döneminde bilhassa çocuklar sportif faaliyetlerden geri kaldılar. 2022 yılında olduğumuz şu günlerde hayatın yavaş yavaş normale dönmesiyle beraber spor organizasyonları da yeniden düzenlenmeye başladı.

Meram Belediye Spor; özellikle çocukların spor yapması için sunmuş olduğu olanaklar ile dikkat çekiyor. Bu kulübe bağlı olarak faaliyet gösteren sporcuların da farklı kategorilerde elde etmiş oldukları başarılar ile şehir halkını gururlandırdıklarını söyleyebiliriz.

Wushu Sporcularının Önemli Başarısı!

Meram Belediye Spor bünyesinde yer alan Wushu sporcuları; Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Wushu Kung-Fu Şampiyonası’nda mücadele ettiler. Bu organizasyondan tam altı madalya ile dönmeyi başardılar. Aynur Murat, Sıla Özge Öden ve Betül Demirbaş; Konya’yı temsil etmek adına bu organizasyona katılan isimlerdi.

Mayıs ayının ikinci haftasında Bulgaristan’ın Burgaz şehrinde düzenlenen Avrupa Wushu Kung-Fu Şampiyonası; Konya’yı sevindirecek gelişmelere sahne oldu. Meram Belediye Spor kulübünde sportif faaliyetlerine devam eden üç genç kız da bu turnuvaya katıldılar.

Sıla Özge Öden; Taolu branşının üç farklı kategorisinde de yarıştı. İki Avrupa birinciliğinin yanı sıra bir de Avrupa ikinciliği elde etti. Aynur Murat ise bir Avrupa birinciliğine ek olarak bir Avrupa ikinciliği ve bir de Avrupa üçüncülüğü kazandı. Betül Demirbaş ise Sanda kategorisinde yarıştı. Bu kategoride gösterdiği başarı ile Avrupa ikincisi oldu.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş Sporcuları Tebrik Etti

Meram Belediye Spor bünyesinde yer alan sporcuların bu şampiyonada göstermiş olduğu başarı Konya şehri için de önemli bir gurur oldu. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş; bu başarıya kayıtsız kalamayan isimlerden birisi idi.

Kavuş; iki gün önce Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda yarışan sporcuların Dünya şampiyonluğu sevinci ile gururlandıklarını ifade etti. Wushu Kung-Fu’da yaşanan Avrupa şampiyonluğu sevincinin de ayrı bir gurur olduğunu dile getirdi.

Mustafa Kavuş; yetiştirdiği sporcular dolayısıyla Meram Belediye Spor’a teşekkür etti. Ayrıca, Avrupa Şampiyonası’nda derece elde eden üç genç kızı da kutladı. Kızların ailelerine ve hocalarına da teşekkür ederek kulübün bu tür başarılar kazanmaya devam etmesini arzuladığını söyledi.

Wushu Dövüş Sporu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Savunma sporları her geçen gün daha da popüler oluyor. Bilhassa gençlerin bu tür sporlara ilgi duyduklarını ifade edebiliriz. Wushu; Uzakdoğu dövüş sporlarından birisidir. Her dövüş sporunda olduğu gibi Wushu’da da saldırı ve savunma ön plandadır. Ancak, diğer dövüş sporlarına kıyasla farklı detaylar da vardır. Örneğin, akrobasi ve baleye dair birtakım figürler kendisine yer bulur.