Konya Meram Belediyesi Kültürümüze Sahip Çıkıyor

Konya Meram Belediyesinin düzenlediği “Türk Okçuluğu Kış Turnuvası” tamamlandı. Okçuluğun bedenen ve ruhen insana önemli katkı sunmasının yanında aynı zamanda tarihi bir miras olduğunu hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, gelecek nesilleri bu spora yönelmeleri adına teşvik etmek ve bu sporu sevmeleri için böylesi bir organizasyona imza attıklarını söyledi.

 Başkan Mustafa Kavuş’un açıklamaları

“Okçuluğun insanların adaptasyonu ve motivasyonu artırmasından insana zorluklarla mücadele etmeyi öğretmesine, sabretmeyi alışkanlık haline getirmesinden amaçlı planlı düzenli ve bilimsel çalıştırmaya kadar onlarca yönden kazanım sağladığını hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, böylesi önemli bir sporu çocuklarımıza ve gençlerimize sevdirebilmek, ilgilerini artırabilmek ve teşvik etmek amacıyla turnuvaya imza attıklarını ifade etti.

Organizasyonun, okçuluğun bir ata sporu olması sebebiyle diğer bir bakımdan da köklerimizle sağlam köprüler kurmak ve tarihi değerlere sahip çıkmak anlamı taşıdığını söyleyen Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sporun pek çok hali oldukça değerli ve önemlidir.

Ama bazıları bizim için çok çok daha fazla değerli ve önemlidir. Okçuluk gibi, güreş gibi, at binmek gibi… Okçuluk, insan bedeni ve ruhuna katkısının yanında bizim için tarihi bir misyonu üstlenmek anlamı taşıyor.

Bunu yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak mecburiyetimiz var. Bu turnuvayı böylesi derin bir anlam çerçevesinde planladık. Pandemi sebebiyle mecburiyetten sınırlı sayıda yarışmacının katılmasını öngördük.

Ama başvuru ne kadar çok olursa bizim de geleceğe dair umutlarımız o denli artaracaktır. Bu sebeple tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi bu turnuvaya katılmaya davet ediyorum.”

Meram’da Kış dönemi başladı

Meram Belediyesi’nin tesislerinde spor tutkunları için kış dönemi kayıtları başladı. Modern aletlerle donatılmış tesisler cazip şartlarla kış boyunca spor tutkunlarına ev sahipliği yapacak.

Meram Belediyesi spor tesislerinde kış dönemi kayıtları başladı. 7’den 70’e her kesimin en modern şartlarda spor yapabileceği tesisler, üyelik imkânı sunuyor.

Spor yaparak sağlıklı bir yaşamı tercih edecek olanların, Meram Belediyesine ait Rabia Spor Merkezi, Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi, Altuncan Hatun Aile Yaşam Merkezi’ne müracaat etmeleri yeterli olacak.