Konyaspor’un Transfer Hamleleri

Bu sezon Süper Lig’de parmak ısırtan bir performans sergileyen Konyaspor, sezonun geri kalanında hedeflerini gerçekleştirebilmek adına kadrosunu güçlendirmeye yönelik çalışmalara devam ediyor. Kadrodan ayrılan oyuncuların yerini doldurabilmek ve daha güçlü bir takım haline gelebilmek adına gecesini gündüzüne katan Yeşil Beyazlı yönetim, İlhan Palut’un raporları doğrultusunda takıma en faydalı olabilecek oyuncularla ve o oyuncuların kulüpleriyle temasa geçmeye devam ediyor. Basında yer alan son haberlere göre Konyaspor, yakın zamanda 2 oyuncuyu daha kadrosuna ekleyecek.

Güçlü Yedek Kulübesi

Bu sezonun en parlak performans gösteren takımlarından birisi olan ve Süper Lig’de en yakın rakibinden 7 puan önde 2’cilik koltuğunda oturan Konyaspor, transfer çalışmalarına devam ediyor.

Başarılı savunmacısı Ahmet Çalık’ın üzüntüye boğan vefatı ve takımdan ayrılan diğer oyuncular nedeniyle zayıflayan kadrosunu güçlendirmek adına geceli gündüzlü çalışmaya devam eden Anadolu Kartalı, transferde yerli isimlerle daha çok ilgileniyor.

Yabancı kuralının etkisiyle birlikte birçok Süper Lig ekibi gibi yerli oyuncuları kadrosuna katabilmek adına ligdeki diğer takımlarla temas kuran Konyaspor, Adana Demirspor’a transfer olan sol beki Alper Uludağ’dan boşalan bölgeyi kapatabilmek adına Rizespor’da gözden düşen Alberk Koç ile temasa geçti ve 24 yaşındaki oyuncuyla anlaşma sağladı.

Alberk’in transferini yakın zamanda duyurmayı planlayan Konyaspor, Guilherme gibi oldukça başarılı bir sol beki olmasına rağmen yedek kulübesini de güçlendirerek olası bir sakatlık, formsuzluk ya da COVID-19 vakası durumuna karşı önlem almak istiyor.

Problem Yaratan Hamle

Konyaspor’un kadrosuna katmak istediği bir diğer isim ise Metehan Mimaroğlu. 27 yaşındaki kanat oyuncusu, Altınordu’da gösterdiği performansla birlikte değerine değer katmış ve sezon başında 390 bin Euro gibi bir bonservis bedeliyle Adana Demirspor’a transfer olmuştu. Yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen çok formda olan hücum oyuncularından formayı kapamayan Metehan Mimaroğlu’nun takımdan ayrılmak istediği uzun süreden bu yana biliniyor.

Nitekim Metehan Mimaroğlu’nun Konyaspor tarafından tekrar istenmesinin de Adana Demirspor cephesi ile oyuncu arasındaki iplerin kopmasına neden olduğu düşünülüyor.

Konyaspor’un sezon başında yine istediği ancak Adana Demirspor’a kaptırdığı Metehan Mimaroğlu, takımda süre bulamadıktan sonra Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut’un da ilgisinin etkisiyle birlikte takımdan ayrılmak istediğini belirttiği için kadro dışı kaldığı biliniyor.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, yaptığı açıklamada oyuncunun transfer olabilmesi için 350 bin Euro’yu takıma getirmesi gerektiğini oyuncuya da belirttiğini ve Metehan’ın menajer oyununa geldiği için artık U19 takımıyla birlikte antrenmana çıkacağını ifade etmişti.

Bununla birlikte Konyaspor’un Adana Demirspor ile temasa geçip oyuncunun bonservis bedelini soruşturduğu ve Adana Demirspor’dan 500 bin Euro gibi bir cevap aldığı iddia ediliyor. Konyaspor cephesinin bu bonservis bedelini yüksek bulduğu için pazarlıklara başlanacağı ifade edilirken, bu transferin gerçekleşmesi bir miktar daha sürecek gibi görünüyor.