Konyaspor’un Savunmacısı Devleri Peşine Taktı

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstüne çıkan bir performans sergileyen Konyaspor, buna rağmen son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle 2’inci sırayı Fenerbahçe’ye kaptırdı. Gelecek sezon Avrupa’da mücadele edecek olmasına rağmen bazı oyuncularıyla yollarını ayırmak zorunda kalan Konya temsilcisinde sezonun en çok öne çıkan isimlerinden biri olan Abdülkerim Bardakçı ile Beşiktaş arasındaki flörtün daha da arttığına dair haberler basında yer almaya başladı.

Sezonun Oyuncularından Biri

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstünde bir performans sergileyen Konyaspor’un bu başarısında hemen hemen her oyuncunun kendi seviyesinin üstüne çıkmasının çok önemli bir etkisi var.

Yeşil Beyazlı takım teknik direktör İlhan Palut’un kurduğu sistem içerisinde gerçekten deyim yerindeyse tıkır tıkır işledi. Bununla birlikte takımın sezonun son haftalarında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle sezon hedefi olan 2’inciliği de Fenerbahçe’ye kaptırdığını hatırlatmakta fayda var.

Bu sezonun en başarılı takımlarından biri olan Konya temsilcisinin bu başarısında en çok anılan isimlerden biriyse kuşkusuz savunmacı Abdülkerim Bardakçı olmalı. Kendi seviyesinin çok çok üstüne çıkmayı başaran savunmacı oyuncu Konyaspor’un oyunu için oldukça önemli bir isim haline geldi.

Çok elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık ile de çok iyi bir uyum yakalamayı başaran Bardakçı bununla birlikte savunmanın hep lideri oldu ve Konyaspor taraftarlarının gönlünde taht kurdu.

Birkaç sezondan bu yana daha da gelişen performansı sayesinde ligin devlerinin de dikkatini çeken 27 yaşındaki savunmacı oyuncunun yabancı kuralının da gelmesiyle birlikte değerinin arttığını ifade etmekte fayda var.

Bununla birlikte Konya temsilcisi başarılı savunmacısını bırakmak istemiyor ancak Abdülkerim Bardakçı’nın Beşiktaş ile arasındaki flörtün her geçen gün daha da ciddileştiği iddia ediliyor.

Fenerbahçe de Listeye Aldı

Öte yandan Beşiktaş’ın çok yoğun bir ilgi duyduğu Abdülkerim Bardakçı ile Fenerbahçe’nin de yoğun bir şekilde ilgilendiği biliniyor.

Nitekim Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen de bu durumu açıkladı ve iki kulübün de oyuncuya dair bir ilgilerinin olduğunu teyit etti. Bununla birlikte Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Beşiktaş’ın lehine olabilecek bir farklılık söz konusu.

O da Sarı Lacivertli takımın özellikle ikinci devrede iyi bir performans sergileyen Serdar Aziz ile olan sözleşmesini yenilemiş olması. Tecrübeli savunmacı her ne kadar sakatlık riskleriyle donatılmış bir oyuncu olsa da kendisini verdiği zaman sahada savunmanın en iyi isimlerinden biri olmayı biliyor.

Bu bağlamda Beşiktaş’ın bir avantajı olabilir. Ancak her iki kulübün de Abdülkerim ile ilgileniyor olması ve bu durumun basına yansıması asıl olarak Konyaspor’un avantajı olacak. Fiyat yükseltme konusunda olabildiğince rahat davranma şansı yakalayan Anadolu Kartalında Teknik Direktör İlhan Palut’un da oyuncusuyla 1 sezon daha çalışmak istediğine dair açıklamayı net bir şekilde yaptığını hatırlatmakta fayda var.