Konyaspor’da Ahmet Oğuz Sesleri

Bu sezon Süper Lig’in tartışmasız en başarılı takımlarından birisi olarak sayılan Konyaspor, gelecek sezona yönelik olarak hazırladığı transfer planına hızlı başlayan ekiplerden de biri oldu. Sezonun bitmesiyle birlikte Bruno Paz’ı kadrosuna kattığını açıklayan Yeşil Beyazlı ekip, Nejc Skubic’in futbolu bırakma kararı almasından sonra sağ bek bölgesine de bir oyuncu almak için arayışlara başlamıştı. Bununla birlikte basında yer alan son haberlere göre İlhan Palut’un raporları doğrultusunda arayışına devam eden Konya temsilcisinde gündeme gelen ve en muhtemel gözüken isimlerden birisi Türkiye Kupası Şampiyonu Sivasspor’dan ayrılacağı açıklanan Ahmet Oğuz oldu.

Yerli Kaplama

Bu sezon Süper Lig’de sergilediği başarılı performans ve yönetimle diğer Anadolu kulüplerinin örnek alması gereken bir takım haline gelen Konyaspor, gelecek sezon Avrupa’ya gidecek olmanın heyecanı ve sorumluluğunu taşıyor.

Yeşil Beyazlı ekip bu bağlamda sezonu erken açacağının ve buna yönelik olarak da  transferleri en kısa sürede tamamlaması gerektiğinin farkında. Birçok farklı bölgeye oyuncu eklemesi yapmayı planlayan İlhan Palut’un takımında planlara gelen güncellemelerden birisi de Nejc Skubic’in futboldan emekli olma kararını alması olmuştu.

Başarılı sağ bek uzun yıllardır Yeşil Beyazlı formayı başarıyla terleten ve her daim belirli bir istikrar göstermesi sayesinde oldukça güvenilen bir isimdi. Bu açıdan bakıldığında yeri doldurulması zor isimlerden biri olan Skubic’in bu kararına diyecek pek de bir şey yoktu.

Öte yandan başarılı futbolcunun kararından sonra sağ bek bölgesi adına da arayışlara başlayan Konyaspor’da gündeme gelen ve listenin de ilk sıralarına yerleşen isimlerden biri Ahmet Oğuz oldu. 29 yaşındaki sağ bek oyuncusu bu sezon Türkiye Kupası’nda Sivasspor ile birlikte zafere ulaşmanın mutluluğunu yaşasa da bitecek sözleşmesini uzatmama kararı aldı.

Bu bağlamda bonservis bedeli dahi ödemeden hem başarılı hem de yerli bir oyuncuyu kadrosuna katma şansını yakalayan Konyaspor’un kısa süre içerisinde oyuncuyla masaya oturması ve bu transferi tamamlaması bekleniyor.

Bununla birlikte başarılı oyuncunun dışında başka sağ bek alternatiflerinin de Konyaspor tarafından takip edildiğini hatırlatmakta fayda var.

Kısa Süren Kariyer

Kariyerinde Ankara’nın en değerli altyapılarından biri olan Gençlerbirliği altyapısında başlayan Ahmet Oğuz, buradan Hacettepe altyapısına geçiş yapmıştı. Sonrasında tekrar Kırmızı Siyahlı kulübe dönen 29 yaşındaki sağ bek, mekik dokuduğu iki kulüp arasında profesyonel de oldu.

Hacettepe kulübünde profesyonel sözleşmeye imza attıktan sonra yine Gençlerbirliği’ne giden Ahmet Oğuz, 2014/2015 sezonundan 2020/2021 sezonuna kadar Kırmızı Siyahlı formayı terletti. Buradan ayrıldıktan sonra Kasımpaşa’ya giden çalışkan sağ bek, İstanbul’da pek de uzun süre forma giymedi ve ara transfer döneminde Sivasspor’a transfer oldu.

Sivas temsilcisinde tahtaya yazılan ilk isimlerden biri olan Ahmet Oğuz, burada da sadece 1 buçuk sezon geçirdikten sonra şimdi yeni durağını arıyor.