Konyaspor’un Savunmacısı Beşiktaş’ın Radarında

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstüne çıkan bir performans sergileyen Konyaspor, buna rağmen son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle 2’inci sırayı Fenerbahçe’ye kaptırdı. Ligde oynadığı son maçta eski Fenerbahçeli Volkan Demirel’in çalıştırdığı Fatih Karagümrük’e boyun eğmek zorunda kalan Konya temsilcisinde sezonun en çok öne çıkan isimlerinden biri olan Abdülkerim Bardakçı ile Beşiktaş arasındaki flörtün daha da arttığına dair haberler basında yer almaya başladı.

Sezonun Oyuncularından Biri

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstünde bir performans sergileyen Konyaspor’un bu başarısında hemen hemen her oyuncunun kendi seviyesinin üstüne çıkmasının çok önemli bir etkisi var.

Yeşil Beyazlı takım teknik direktör İlhan Palut’un kurduğu sistem içerisinde gerçekten deyim yerindeyse tıkır tıkır işledi. Bununla birlikte takımın sezonun son haftalarında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle sezon hedefi olan 2’inciliği de Fenerbahçe’ye kaptırdığını hatırlatmakta fayda var.

Bu sezonun en başarılı takımlarından biri olan Konya temsilcisinin bu başarısında en çok anılan isimlerden biriyse kuşkusuz savunmacı Abdülkerim Bardakçı olmalı. Kendi seviyesinin çok çok üstüne çıkmayı başaran savunmacı oyuncu Konyaspor’un oyunu için oldukça önemli bir isim haline geldi.

Çok elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık ile de çok iyi bir uyum yakalamayı başaran Bardakçı bununla birlikte savunmanın hep lideri oldu ve Konyaspor taraftarlarının gönlünde taht kurdu.

Birkaç sezondan bu yana daha da gelişen performansı sayesinde ligin devlerinin de dikkatini çeken 27 yaşındaki savunmacı oyuncunun yabancı kuralının da gelmesiyle birlikte değerinin arttığını ifade etmekte fayda var.

Bununla birlikte Konya temsilcisi başarılı savunmacısını bırakmak istemiyor ancak Abdülkerim Bardakçı’nın Beşiktaş ile arasındaki flörtün her geçen gün daha da ciddileştiği iddia ediliyor.

Temaslar Yoğunlaştı

Hatırlanacağı üzere sezon başından bu yana Beşiktaş’ın Abdülkerim Bardakçı’ya yoğun bir ilgisi olduğu ifade edilmiş ve hatta ara transfer döneminde de oyuncuya Siyah Beyazlı takımın teklif yaptığı basına yansımıştı.

Ancak Konya temsilcisinin hem Ahmet Çalık’ın vefatıyla çok sarsılması hem de Abdülkerim Bardakçı’nın ikamesini bulmak konusunda zorlanacağına dair düşünce bu transferin ara dönemde gerçekleşmesine engel oldu.

Ancak Beşiktaş gelecek sezon Valerien İsmael ile birlikte oynayacağı üçlü savunma formatında Abdülkerim’e Siyah Beyazlı formayı giydirmek konusunda kararlı olduğu iddia ediliyor. Oyuncunun sol ayağını çok iyi kullanabilmesi, paslarını çok iyi bir şekilde kullanabilmesi ve hücuma yaptığı ekstra katkılar sayesinde bu sisteme çok iyi uyabileceği düşünülüyor.

Bu bağlamda iki takım arasındaki görüşmelerden çıkacak bonservis bedeli ve sonuç oldukça merak ediliyor. Basına yansıyan haberlerde Konyaspor’un en az 6-7 milyon Euro civarında bir bonservis bedeli istediği ifade edilmişti.

Bu açıdan bakıldığında yabancı kuralının da Konya temsilcisine çok ciddi bir avantaj sağladığını dile getirmekte fayda var.