Konyaspor’un Kaptanından Açıklamalar

2022/2023 sezonu başladığından beri 4 hafta geride kalırken, Konyaspor’un maçlarına bakıldığı zaman mağlubiyeti (2 galibiyet 2 beraberlik) olmayan bir ekip görünüyor. Ligde hala hiç mağlubiyet almamış takımlar mevcut (Beşiktaş 3 galibiyet 1 beraberlik, Gaziantep FK 3 galibiyet 1 beraberlik, Başakşehir 2 galibiyet 1 beraberlik) ancak gol yememiş olan takımlar Konyaspor ve Başakşehir ile sınırlı durumda.

Konyaspor’un attığı 5 gole karşılık olarak kalesinde hiç gol yememesinin arkasında tabii ki yeşil beyazlı ekibin 33 yaşındaki Boşnak file bekçisi İbrahim Sehic’in payı oldukça büyük. Başarılı kaleci, takımın genel durumu ve kendisiyle ilgili olarak yorumlarda bulundu. Takımlarının zirveyi hedefleyerek sezona başladığını söyleyen İbrahim Sehic, bu uğurda yaptıkları başlangıçtan oldukça memnun.

2020/2021 sezonunun başından beri Konyaspor’un kalesini koruyan İbrahim Sehic, 2020/2021 sezonunda çıktığı 29 maçta 39 gol yerken 2021/2022 sezonunda ise 37 maçta 45 tane gol yedi. Başarılı kaleci aynı zamanda Konyaspor’un kaptanlık pazu bandını taşıyor.

Takım Artık Tümüyle Hazır

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nin üçüncü eleme turunda VADUZ karşısında elenen Konyaspor’un kalecisi, bu durumun moral bozukluğunu aşmak biraz zaman aldı ancak sonrasında gelen lig galibiyetleri takımı toparladı dedi. Takımlarının çok güzel bir atmosfere sahip olduğunu söyleyen Sehic, artık kötü süreçleri atlattık ve kadromuza yeni eklenen isimler de adaptasyon sürecini geride bıraktı yani artık çok daha güçlüyüz dedi.

Bu sene üst sıraları yeniden zorlamak istiyoruz ve bu uğurda da kalemizde gol görmemek istiyoruz diyen kaleci, bu durumun sadece kendisi ile ilgili değil tüm takımın davranışları ile ilgili olduğunu da ekledi. Açıkçası bir galibiyeti elde ettikten sonra gol yemem ya da yememem önemli değil diye konuşan Sehic, önemli olan tek şeyin takımın şampiyonluk parolasına sahip olabilmesi dedi.

Takımın taraftarlarının da her daim yanlarında olduklarını söyleyen kaptan, bu sezon beklentilerin daha yüksek olduğunun farkında olduğunu ancak hocalarının ve taraftarlarının takıma çok güvendiğinin farkında olduğunu da söyledi.

Takımın Motivasyonu Her Zaman Yüksek Olmalı

Geçirilen her günü antrenman ve gelişim için bir fırsat olarak gördüğünü söyleyen İbrahim Sehic, takımın kaptanı olarak tüm takım arkadaşlarına da bu mottoyu benimsetmeye çalıştığını dile getirdi. Kaptan olarak en önemli görevlerimden birisi takım arkadaşlarımın motivasyonunu yüksek tutmak diyen Sehic, bu takımın ve şehrin her türlü başarıyı elde etmesinin bu motivasyona bağlı olduğunu dile getirdi.

İbrahim Sehic, baraj duran takım arkadaşına ‘Zıpla lütfen’ dediği görüntüler ile gündeme gelmişti. Bu konuda da açıklamada bulunan file bekçisi, her zaman tabii ki o kadar kibar değilim dedi. Birçok maçta arkadaşlara geri dönmeleri ve konsantrasyonunu dinç tutabilmeleri için bağırıyorum diyen İbrahim Sehic, bu kibarlık sadece o maça özel bir şeydi ve rastlantı eseri dikkat çekti dedi ve konuşmasını sonlandırdı.