Konyaspor’un Kadrosu Yeni Transfer ile Birlikte Tamamlandı

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de üçüncü olan Konyaspor, 2022/2023 sezonuna girmeden önce takımının kadrosunda büyük ölçüde değişiklikler yaptı. Bahsi geçen değişiklikler sonrasında yeşil beyazlı ekibin bünyesinde 29 adet futbolcudan oluşan kadro bulunuyor. Bu futbolcuların 23 tanesi ise as kadroyu oluşturuyor.

Konyaspor’un Yabancı Futbolcu Sınırı Dolu

Sezonun son transferi ise Konyaspor kulübünden açıklanan bilgilere göre 21 Ağustos’ta imzası atılan, Hatayspor’un 2 yıllık golcüsü 34 yaşındaki Mame Diouf oldu. Ayrıca bu transfer haberi ile birlikte Konyaspor’un 14 yabancıdan oluşabilecek olan kadrosu sınıra ulaşmış oluyor. Jose Mpoku ile yolları ayırdıktan ve Sokol Cikalleshi’yi kiralık olarak gönderdikten sonra Konyaspor’un kadrosunda 13 adet yabancı kalmıştı. Ayrıca bu şekilde yeşil beyazlıların golcüleri Muhammet Demir, Diouf ve İkpeauzu oldu. 3 adet golcüsü olan Konyaspor’un golcülerinin 2 tanesi yabancı kontenjanından yer buluyor.

Konyaspor’un 14 tane olan yabancı oyuncuları sıralanacak olursa İbrahim Sehic, Amar Rahmanovic, Amilton Minervino, Amir Hadziahmetovic, Bruno Paz, Domagoj Pavicic, Francisco Calvo, Guilherme Sitya, Konrad Michalak, Robert Muric, Endri Çekiçi, Uchechukwu Ikpeazu, Zymer Bytyqi ve Mame Diouf.

Yeşil Beyazlı Ekibin Gol Bile Yemeyen Kadrosu

Yeşil beyazlı ekibin kaleci oyuncuları değerlendirildiği zaman ise ilk 11’de daima yer alacak olan isim İbrahim Sehic olarak görünüyor. 33 yaşındaki Borsa Hersekli file bekçisi İbrahim Sehic’in yedeği olarak Erhan Erentürk kadroda bulunuyor. Ayrıca 27 yaşındaki file bekçisi Erhan Erentürk’ün Türkiye Kupası maçlarında ilk 11 olarak görev yapması bekleniyor.

Takımın sağ ve sol kanat olmak üzere kadroda bulunan futbolcuları Zymer Bytiqi ve Michalak olarak yer alıyor. Ancak yeşil beyazlı ekibin yeni transferlerinden Robert Muric de sağ kanat için düşünülmeye başlandı. Zymer Bytiqi sol kanat olarak görev yapabilirken, Michalak iki kanatta da efektif performans sergileyebiliyor. Bu şekilde de bakıldığı zaman kanat oyuncuları arasında Türk futbolcu yer almıyor.

Orta sahanın ortasında da herhangi bir yerli futbolcu yer almıyor. Amar Rahmanovic ve Endri Çekici halihazırda orta sahada oyunu domine ederken, yeni transfer Domagoj Pavicic de ilk 11 olmaya aday.

Ön libero oyuncusuna oldukça değer veren Konyaspor’da zaten 4 adet futbolcunun bu mevkiye aday olması bu durumu açıklıyor. Amir Hadziahmetovic ve Bruno Paz ön liberonun iki yabancı oyuncusu olarak bulunurken, Soner Dikmen ve Oğulcan Ülgün de yerli oyuncular olarak bulunuyor.

Kadrosunu aşağı yukarı bu şekilde kuran Teknik Direktör İlhan Palut nezaketindeki Konyaspor, bu vakte kadar oldukça başarılı bir sezon geçirdi. Henüz hiç yenilmemiş ve hatta hiç gol bile yememiş olan yeşil beyazlılar, dördüncü haftasını geride bırakırken 2 galibiyet 2 beraberlik ile 8 puana sahip ve Süper Lig’in dördüncüsü konumunda bulunuyor.