Konyaspor

Konyaspor’un Eski Hocasına İlişkin Değerlendirme

Süper Lig’de potada kalma mücadelesi veren Konyaspor ekibinin başarılı oyuncusu Uğur Demirok, kulübü ile ilgili konuştu. Takımın eski Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın çalışma tarzını anlatan sporcu, kendisinin sisteminde defansın ön planda olduğunu belirtti.

Konyaspor ekibinin eski hocası Aykut Kocaman’ın futbol sistemine ilişkin konuşan Uğur Demirok, hocanın tercihi doğrultusunda takımda yer almadığını söyledi. Bülent Korkmaz’ın ardından yeşil beyazlı ekine dahil olduğunu ifade ederek, Kocaman’ın istediği sistemle, Korkmaz’ın oyun sisteminin çok farklı olduğunu belirtti.

Aykut Kocaman’ın oyun planında takımsal defansın ön planda olduğunun altını çizen savunmacı, onun için önceliğin takım olarak defans yapmak olduğunu vurguladı. Sonrasında ise atak ve hücumsal fonksiyonları yerine getirmek istediğini ekledi.

Bülent Korkmaz’ın da daha fazla mücadeleci olduğunu ve daha fazla risk alarak önde oynama isteği ile hücumsal futbol olduğunu vurguladı.

Fenerbahçe Maçı Milattı

Söz konusu değişikliğin ise ilk-1-2 hafta kolay olmadığını ekleyen oyuncu, takım dengesini değiştirmenin de kolay olmadığını söyledi. Sonraki süreçte ise bu yeni düzenin meyvelerini almaya başladıklarını ifade etti. Ve son 8 haftada da bunları daha iyi göstereceklerini ümit ettiğini belirtti.

Öte yandan Demirok, uzun bir süre iç saha galibiyeti alamayan Konyaspor ekibinin, Fenerbahçe maçını kazanmalarının da kendileri bakımından bir milat olduğunu ekledi.

Güncel Yazılar