Konyaspor’da Sağ Kanata Bir Aday Daha

Ara transfer döneminin hareketli takımlarından birisi olan Konyaspor’da Antalyaspor’dan transfer edilen Amilton ile forma rekabetine girebilecek ve hatta formayı Amilton’dan alabilecek bir sağ kanat oyuncusunun arayışları sürüyor. Eşzamanlı olarak birçok oyuncuyla görüşmeye devam eden Yeşil Beyazlılarda gündeme gelen son isim Olympiakos forması giyen Rony Lopes oldu.

Dikkat Çeken Özgeçmiş

Kariyerinin en iyi sezonunu yaşamasına rağmen takımdan ayrılan Serdar Gürler’in bölgesine iyi bir oyuncu transfer etmek isteyen Konyaspor’da gündeme gelen son isim Rony Lopes oldu.

Robert Muric, Mustafa Eskihellaç ve daha birçok başka isimle görüşmeler yapan Konyaspor, bu oyuncularla veya kulüpleriyle anlaşma sağlayamayınca rotayı başka adaylara çevirdi ve aradığı oyuncuyu komşu Yunanistan’da buldu.

Yunanistan’ın dev ekibi Olympiakos’a bu sezonun başında satın alma opsiyonlu kiralık olarak transfer olan Rony Lopes ile ilgilendiği iddia edilen Konyaspor’un bu girişimi taraftarları da bir hayli heyecanlandırdı.

Portekiz futbolunun son zamanlarda yetişen en yetenekli isimlerinden birisi olan Lopes, Benfica altyapısında yetiştikten sonra önce Manchester City altyapısına transfer oldu, sonra Lille takımına kiralık olarak gönderildi. 2015/2016 sezonunda bir diğer Fransız temsilcisi Monaco’ya 12 milyon Euro karşılığında transfer olan Portekizli oyuncu, burada oldukça başarılı bir performans gösterdi.

2019/2020 sezonunda gösterdiği bu başarılı performans sayesinde İspanya’nın önde gelen kulüplerinden Sevilla’ya 25 milyon Euro karşılığında transfer olan Rony Lopes, geçtiğimiz sezon Nice takımına bu sezon da Olympiakos’a kiralık olarak gönderildi.

Şampiyonlar Ligi Şansı

Futbol da tıpkı hayat gibi kelebek etkisinin çok yaşandığı bir spor ve Rony Lopes ile alakalı girişimlere başlayan Konyaspor’un kelebek etkisinden faydalanma şansı pek de az değil.

Yeşil Beyazlılar, sezon sonuna kadar başka bir aksilik olmaması durumunda Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynayarak kupaya katılım hakkı kazanmaya çalışacak. Her ne kadar Türk takımları Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında genel olarak başarısız performanslar sergiliyor olsa da bu durum bir kaide değil ve Konyaspor bu durumu değiştirebilir.

Konyaspor’un Şampiyonlar Ligi’ne gidebilme ihtimali kuvvetle muhtemel Rony Lopes’in aklını çelecektir. Her oyuncu Devler arenasında boy göstermek ister ve Rony Lopes de kariyeri boyunca burada boy gösteren takımlarda top koşturan bir oyuncu olarak öne çıktı.

Buradaki kelebek etkisi de aslında tam olarak Milli Takımınızın ülke sıralamasındaki yeriyle alakalı. Zira Türkiye’nin ilk 15’e girmesi demek en azından şu anki durumunu koruması demek ve ülkemizin bu sıralamaya girebilmek adına en ciddi rakiplerinden birisi de Yunanistan.

Türkiye’nin ilk 15’e girebilmesi durumunda Konyaspor’un Rony Lopes’i ikna etmek için kullanabileceği kozlardan birisi devreye girmiş olacak. Ancak Türkiye sıkıntı yaşamaya devam ederse, hem tüm takımlar hem de 24 yaşındaki Portekizli oyuncuyu transfer etmek isteyen Konyaspor problemler yaşayacak.