Konyaspor Mustafa Eskihellaç’ın Peşinde

 Bu sezon gösterdiği performansla birlikte tarih yazan Konyaspor, kadrosunu güçlendirmek adına çalışmalara devam ediyor. Bu sezon şahane bir performans sergileyen ancak Başakşehir’den gelen transfer teklifinden sonra takımdan pek de hoş görülmeyen bir şekilde ayrılan Serdar Gürler’in yerini doldurmaya çalışan Yeşil Beyazlı ekip, Yeni Malatyaspor’da forma giyen Mustafa Eskihellaç’ı kadroya katmak istiyor.

Konyaspor’un Transfer Çalışmaları

Ara transfer döneminin hareketli takımlarından birisi olan ve kadrosuna 3 oyuncu katan Konyaspor’da transfer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Yeşil Beyazlılarda birçok oyuncuyla görüşmeler devam ederken en önemli nokta Konyaspor’da kariyer sezonu yaşamasına rağmen takımdan ayrılmak isteyen ve Başakşehir’e transfer olan Serdar Gürler’den boşalan sağ kanat bölgesini doldurabilmek.

Bu doğrultuda birçok oyuncuyla görüşmeler yapsa da ya oyuncuyla ya da takımıyla anlaşamayan Konya temsilcisi, rotayı ülke içine kırmış gibi gözüküyor. Basında yer alan haberlere göre Konyaspor, Yeni Malatyaspor’da bu sezon takımın kötü performansına rağmen kendisini göstermeyi başaran Mustafa Eskihellaç’ın peşinde.

Düzyurtspor altyapısında yetiştikten sonra Yeni Malatyaspor’a transfer olan Mustafa Eskihellaç, bir sezon Elazığspor bir sezon da Boluspor’da kiralık olarak forma giydikten sonra Yeni Malatyaspor’a geri dönmüştü.

Geçtiğimiz sezondan bu yana Yeni Malatyaspor’da başarılı bir performans gösteren Mustafa Eskihellaç, değerine de değer katmayı başardı. 2020 senesinin son günlerinde 300 bin Euro piyasa değerine sahip olan 24 yaşındaki sağ kanat oyuncusu şu anda 1 milyon 300 bin Euro piyasa değerinde görünüyor.

Eskihellaç’ın Malatya temsilcisiyle çıktığı 61 resmi maçta 5 gol ve 9 asisti bulunuyor.

Konyaspor İsyanı

Konyaspor’da yaşanan bu gelişmelerle birlikte Yeşil Beyazlıların ilgilendiği bir diğer oyuncu olan Issa Kallon geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada takımının kendisinin Konyaspor’a gitmesine izin vermemesinden dolayı hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi.

Konyaspor ile birlikte Şampiyonlar Ligi’ne katılabilme şansı olduğunu ve bu şansın kendisinin bir hayali olduğunu belirten Kallon, sezon sonunda bitecek sözleşmesine rağmen kendisini bırakmayan takımına sitem etti ve kendisinden kâr edilebilecek tek dönemin Konyaspor ile yapılacak anlaşma olduğunu dile getirerek sezon sonunda ayrılığın sinyallerini verdi.

Basında yer alan iddialara göre Konyaspor, Kallon’un takımı SC Cambuur takımına 300 bin Euro değerinde bir teklif yaptıysa da bu teklif Hollanda temsilcisi tarafından beğenilmedi ve Kallon’un transferine müsaade edilmedi.

Konyaspor bu durum nedeniyle başka oyunculara yönelirken, Kallon’un sezon sonunda sözleşmesinin bitimiyle birlikte Türkiye’ye gelebileceğine dair de söylentiler bulunuyor.

Alberk Koç, Uğurcan Yazgılı ve Amilton olmak üzere 3 oyuncuyla ara transfer döneminde kadrosunu güçlendiren Konyaspor’un transfer döneminin son gününe kadar hareketli bir şekilde çalışmalara devam etmesi ve kadrosunu birkaç oyuncuyla daha güçlendirmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yeşil Beyazlılar, ligin 24’üncü haftasında Giresunspor ile karşı karşıya gelecek.