Konyaspor’da Hedef Hüseyin Türkmen

Türk futbolunu yasa boğan trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık’ın yerinde oynayabilecek yerli bir savunmacı arayışını sürdüren Konyaspor, birçok oyuncuyla temasa geçmişti. Bu oyuncuların bazılarıyla anlaşmaya varsa da kulüpleriyle anlaşamayan Yeşil Beyazlı ekip Trabzonspor’da gözden düşen Hüseyin Türkmen ile temasa geçmeye hazırlanıyor.

Savunmada Yerli Arayışı

Bu sezon Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans gösteren ve zirve yarışında aday iki takımdan birisi olarak gösterilen Konyaspor, Ahmet Çalık’ın ani vefatı nedeniyle çok derinden sarsıldı.

Başarılı savunmacının ani vefatından sonra hem psikolojik olarak zorluklar yaşayan hem de geride akan hayat içerisinde onun boşluğunu doldurmak için çaba gösteren Konyaspor, yerli bir savunmacı arayışına başlamıştı.

Adana Demirspor’dan Metehan Mimaroğlu, Samet Akaydın gibi isimlerle ilgilense de olumlu cevap alamayan Anadolu Kartalları, lider Trabzonspor’da forma giyen Hüseyin Türkmen ile temasa geçmeye başladı.

Trabzonspor’da istenilen performansı gösteremeyen ve Galatasaray maçında Ahmetcan’ın harika bir performans sergilemesiyle birlikte iyice gözden düşen Hüseyin Türkmen, Giresunspor maçının 32’inci dakikasında oyundan alınmasına çok sert bir tepki göstermiş ve direkt olarak soyunma odasına gitmişti.

Bu olaydan sonra Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın planlarından da çıktığı iddia edilen Hüseyin Türkmen’in yaşadığı bu olaylar, Konyaspor cephesinde transferin daha kolay bir hale gelebilmesini sağlayacak faktörler olarak görülüyor.

Yeşil Beyazlılar Adana Demirspor’a giden Alper Uludağ’ın boşluğunu Rizespor’dan kiraladığı Alberk Koç ile doldururken, orta sahaya da Adanaspor’dan Uğurcan Yazgılı’yı transfer ederek takviye yapmışlardı.

Hüseyin Türkmen’in Performansı

Trabzonspor altyapısından yetişen oyunculardan birisi olan Hüseyin Türkmen, 2017/2018 sezonunda A Takım’a kadar yükselmişti.

24 yaşındaki savunmacı sağ bek ve ön libero bölgelerinde de forma giyebilmesiyle öne çıkan bir oyuncu olmasına rağmen bu pozisyonlarda savunmadaki kadar iyi oynayamadığını birçok maçta gösterdi.

Trabzonspor ile bu zamana kadar 89 maça çıkan Hüseyin Türkmen, bu maçlarda 4 kere gol pası vermeyi başarabildi. Bununla birlikte oyuncunun oynadığı birçok maçta biraz daha tamamlayıcı veya alternatif oyuncu olarak görüldüğünü ancak buna rağmen 4 sezondur formasını giydiği takımda güven veremediğini söylemek yanlış olmaz.

Çok fazla aksayan ve pozisyon hatası yapabilen Hüseyin Türkmen, Giresunspor karşısında oynanan maçta da sahanın en kötü isimlerden birisiydi ve yaptığı hata sonrasında sarı kart gördüğü için daha da güvenilmez bir hal almıştı.

32’inci dakikada bir başka altyapı oyuncusu Abdülkadir Ömür’ün sakatlık nedeniyle değiştirildiği tabelada bir de kendi numarasını görünce çok fazla tepki veren Hüseyin Türkmen, Trabzonspor taraftarından ve camiadan sert eleştiriler almıştı.

Giresunspor maçında yaşananlar nedeniyle iyiden iyiye gözden düştüğü dile getirilen Hüseyin Türkmen ile alakalı olarak Trabzonspor cephesinin oyuncuyu gönderme konusunda soğuk davranmadığı belirtilse de Konyaspor gibi Süper Lig‘in zirve yolundaki tek rakibin talip olması da bu transferi engelleyebilir.