Konyaspor’da Genç Sporcular Jimnastikte Derece Elde Etti

Artistik jimnastik erkekler Yıldız genç kulüpler arası Türkiye şampiyonasında Konyaspor derece yakaladı. Türkiye jimnastik federasyonu faaliyet programında yer alan artistik jimnastik erkekler yıldız genç kulüpler arası Türkiye Şampiyonası İstanbul’da düzenlendi. İstanbul Türkiye jimnastik federasyonu Sancaktepe Jimnastik Spor Salonunda gerçekleştirilen müsabakalarda yeşil beyazlı ekibin jimnastik takımı şampiyonayı podyuma çıkmayı başardı ve şampiyonayı üçüncü sırada tamamladılar.

Türkiye Jimnastik federasyonunun düzenlediği artistik Jimnastik Erkekler Yıldız genç kulüpler arası Türkiye şampiyonasında zorlu mücadeleler sonucunda şampiyon olan takım başkentten geldi. Artistik jimnastik erkekler Yıldız genç kulüpler arası Türkiye şampiyonasında alfa Ankara Spor Kulübü şampiyonayı birinci olarak tamamladı ve kürsüde en üst sırada yer aldı. Artistik jimnastik erkekler Yıldız genç kulüpler arası Türkiye şampiyonasında podyumda ikinci sırayı şavkar CSK takımı elde ederken üçüncü sırayı Konya spor elde etti.

Antrenör Baran Atay Şampiyona Sonrasında Açıklamalarda Bulundu

Artistik jimnastik erkekler Yıldız genç kulüpler arası Türkiye şampiyonasında podyuma çıkmaya hak kazanan Konyaspor’da Artistik Jimnastik Antrenörü Baran Atay açıklamalar yaptı.

Artistik Jimnastik Antrenörü Baran Atay, daha henüz ilk yıllarında olduklarını ve ilk yılımızda olmamıza rağmen artistik Jimnastik Erkekler Yıldız genç kulüpler arası Türkiye şampiyonasında podyum şansı yakaladık ve Türkiye üçüncüsü olmayı başardık sözlerini kullandı. Artistik Jimnastik Antrenörü Baran Atay, kendi illeri Konya’ya hizmet etmenin ve madalya kazanmayı başarmanın kendileri adına oldukça fazla onur ve gurur verici bir duygu olduğunu ifade etti. Baran Atay kendilerini destekledikleri ve katkı verdikleri için Mehmet Günbaş ve Konyaspor’a da teşekkürlerini ifade etti.

Konya’da Düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları’nın Madalyaları Görücüye Çıktı

Konya’da sergileyecek olan İslami dayanışma oyunlarının madalyaları görücüye çıktı. Konya’da düzenlenecek olan İslami dayanışma oyunları 9-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başarılı olacak sporculara takdim edilecek madalyalar ise tasarımı ve sayısı belli oldu.

Konya’nın ev sahipliği yapacağı İslami dayanışma oyunlarına 56 ülkeden sporcular katılacak. 24 farklı branşta gerçekleştirilecek oyunlar için 483 madalya takdir edilecek.

Madalya tasarımında ise ön yüzde İslami dayanışma Oyunları’nın logosu bulunurken bunun yanı sıra Meram çiçeği desenle de yer verilmiştir. Sarı ve turuncunun bir arada binlerce farklı çeşidi bulunan çiçek yumuşak ve kadifemsi yaprakları ile zarif 1 görünme sahiptir. Bu bitkinin ömrü bir yıllık olmasına rağmen etrafa çok hoş bir koku yayar. Tarihte birçok kültürde kutsal ve özel 1 çiçek çeşidi olarak anılmış ve bazı kültürlerde ise yeniden doğuşu temsil etmektedir.

Adaylarını göze çarpan bir diğer unsur ise buğday başağıdır. Madalyanın en dışında yer alan buğday başağı, Konya gibi Konya’nın tahıl ambarı olmasını temsil etmektedir. Buğday başağı da tıpkı Meram çiçeği gibi yeniden doğuşu temsil etse de bunun yanı sıra bolluk ve bereketi de temsil eder.