Robert Mak

Konyaspor’da Bir Transfer Daha Resmiyete Kavuşacak

Devre arasında yapmış olduğu transferler ile gündeme gelen Aykut Kocaman’ın ekibi, İttifak Holding Konyaspor, Slovak futbolcu Robert Mak ile anlaşmaya gidiyor.

Birinci devrenin sona ermesinin ardından, devre arasında yepyeni transferlere imza atan İttifak Holding Konyaspor ekibi, transferin son günü 31 Ocak gelmeden, bir anlaşmaya daha vardı. Teknik Direktörlüğünü Aykut Kocaman’ın yapmış olduğu yeşil beyazlı ekibe katılan isim, Slovak sporcu, Robert Mak oldu.

Rus ekiplerinden olan Zenit St Petersburg’un oyuncusu olan Mak ile prensip anlaşmasına varıldı.

Gelişmeyle ilgili sporcunun, yarın itibariyle Konya’ya gelmesi ve gereken sağlık kontrollerini yaptırması bekleniyor. Kontrollerin ardından ise yeşil beyazlı ekibin, yetenekli sporcu ile resmi sözleşmeye imza atacağı tahmin ediliyor.

Hem Kanatlarda Hem De 10 Numara Pozisyonunda Oynayabiliyor

Her iki kanat pozisyonunda ve 10 numara pozisyonunda da oynayabilme başarısını gösteren yetenekli futbolcu ile Konya ekibinin öncesinde görüştüğü fakat Zenit Kulubü’nün sporcuyu bırakmadığı da edinilen bilgiler arasında yerini aldı.

Yarın olması beklenen imza törenini, Konya taraftarı da heyecanla beklemeye başladı.

Slovak oyuncunun yarın Konya’ya gelerek sağlık kontrollerinden geçmesi ve resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor. Yeşil beyazlılar her iki kanatta ve 10 numara pozisyonunda oynayabilen Mak ile sezon başında da ilgilenmiş ancak Zenit Kulubü oyuncuyu bırakmamıştı.