Konyaspor’a Son Dakika Vedası

Bu sezon Süper Lig’de çok başarılı bir performans sergileyen Konyaspor, ligin 37’inci haftasında oynadığı Hatayspor maçından çıkardığı galibiyetle koltuğunu garantilemiş ve Avrupa’ya gidecek olmanın gururunu hissetmişti. Bu bağlamda hedeflerine ulaşmış olmanın mutluluğuyla sezonun son haftasına hazırlanan Yeşil Beyazlı takım son maçında Beşiktaş’a konuk oldu. Beşiktaş’ın sahasında ve taraftarının önünde oynanan maçta Siyah Beyazlı rakibine bir hayli zorluk çıkartan Konya temsilcisi, 1-0 önde girdiği son dakikalarda gelen gole engel olamayınca sahadan 1-1’lik ayrılıkla ayrılmaya razı oldu.

Net Üstünlük

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımlarından biri olmayı hak eden Konyaspor, ligin 37’inci haftasında Hatayspor karşısında net bir performans sergilemiş ve sahadan galibiyetle ayrılarak gelecek sezonun Avrupa biletini cebine koymuştu.

Yeşil Beyazlı takım bu mutlulukla birlikte sezonun son haftasına hazırlandı ve İstanbul’a doğru yola çıktı. Ligin son maçında Beşiktaş’a konuk olan İlhan Palut’un takımı, ilk yarıda oynanan müsabakada maçın son dakikasında bulduğu golle devirdiği rakibine bu sefer son dakikada yediği golle puan kaptırdı.

Beşiktaş’ın sahasında ve dikkat çeken dolulukta bir tribününün önünde oynanan maçta gol perdesini açan isim Amar Rahmanovic oldu. 42’inci dakikada attığı golle takımını öne geçiren başarılı oyuncu, soyunma odasına da üstünlükle gidilmesini sağladı.

İkinci yarıda da rakibine bir hayli zorluk çıkartan Konyaspor, bununla birlikte maçın son dakikalarına da üstünlükle girdi. Pek tabii bu dakikalarda Beşiktaş’ın baskısı artmıştı ancak Konya kalesi bir şekilde gole kapanmayı başarmıştı.

Bu sezonun en başarılı duran top takımlarından biri olan Yeşil Beyazlı ekip, Beşiktaş’ın duran toptan bulduğu gole engel olamadı ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılmak zorunda kaldı. Konya temsilcisi bu sonuçla birlikte puanını 68’e yükseltti ve sezonu 3’üncü sırada tamamlamayı başardı.

Beşiktaş ise çok kötü bir performansı hatırlamak zorunda kaldığı sezonu 59 puanla 5’inci sırada tamamlamış oldu. İki takım arasında oynanan iki maçta gösterilen performanslara ve takımların konumlarına bakıldığı zaman Konyaspor’un rakibine net bir şekilde üstünlük kurduğunu dile getirmek yanlış olmayacaktır.

Golcüsü Olmayan Takım

Bununla birlikte Konyaspor adına golcü sıkıntısının bu kadar fazla yaşanmış olması takımın çok daha iyi işler çıkartmasını engelleyen durumlardan birisiydi denilebilir. Yeşil Beyazlı takım gerçekten çok daha iyi konumlara gelebilirdi ancak golcülerinin formsuzlukları nedeniyle pek çok maçta kilidi açamadı ve eksik kaldı.

Bu bağlamda gelecek sezona golcü transferiyle başlaması beklenen Konya temsilcisinin gündeminde olan ismin de Joel Pohjanpalo olduğu iddia ediliyor. Rizespor küme düşmesine rağmen gösterdiği başarılı performans ve sağladığı gol katkısıyla oldukça dikkat çeken bir iş çıkartan başarılı golcü gelecek sezon Yeşil Beyazlı forma altında ter dökebilir.

Öte yandan başarılı golcüye birçok takımın talip olduğunu da ifade etmek gerekiyor.