Konyaspor’a Belediye Başkanlarından Destek

Süper Lig’in başarılı ekibi Konyaspor’un şehir genelinde uyandırdığı hisler çok yüksekte seyrediyor. 2021/2022 sezonundaki başarıların ardından 2022/2023 sezonunda da çok başarılı bir başlangıç yapan yeşil beyazlılar, Konya genelinde yüksek miktarda heyecan uyandırmış durumda. Bu heyecanı arttıran isimlerden bazıları da Konya belediyelerinin başkanları olarak bulunuyor.

Konya Belediye Başkanlarının Konyaspor’a Desteği

Konya’daki en önemli isimlerden olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yeşil beyazlı ekibin Konya Büyükşehir Stadyumu’ndaki birçok maçında heyecana ortak oluyor. Tabii 2022/2023 sezonunda bu vakte kadar oynanan iç saha karşılaşmalarını stadyumdaki hasar sebebi ile Eskişehir’de oynanıyor.

Buna ek olarak bu önemli isimler gittikleri gezi ve ziyaretlerde de özellikle de çocuklara Konyaspor forması hediye ederek Konyaspor sevgisi aşılıyor. Hediyeler ile Konyaspor’u çocuklara sevdiren başkanlar onların doğup büyüdükleri ve yaşadıkları ve şehrin takımını tutması açısından da büyük bir katkı sağlıyor. Başkanlar makam ziyaretlerinde de aynı şekilde genç ve küçük misafirlerine Konyaspor forması hediye ediyor. Konya Belediye Başkanlarının bu davranışları halk tarafından takdir ile karşılanırken çocukları ve gençleri de oldukça sevindiriyor.

Bu konu hakkında minik yorumda bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyaspor’un Konya’nın en önemli markalarından birisi olduğunun farkında olmamız gerek diyerek konuşmasına başladı ve ardından da şehirde özellikle genç yaştaki çocuklarımızın üzerinde diğer takımların formasını gördüğümüzde hemen arabanın arkasından çıkartıp onları Konyasporlu yapıyoruz dedi.

Bu durum şehir bilinci ve şehir kimliği açısından çok önemli diyen Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Altay, yeşil beyazlı bu şehirde yaşayan herkesin öncelikle Konyasporlu olması lazım ve bunun için biz hep birlikte şehri yeşil beyaz renklerle her manada donatmak için çaba serf ediyoruz diye de ekledi. Konya’da yaşayan her memleketlimizin Konyaspor ile gurur duymasını, Konyaspor ile birlikte yaşamasını ve Konyaspor ile birlikte mutlu olmasını istiyoruz diyen Altay konuşmasını bu şekilde güzel bir mesaj ile sonlandırmış oldu.

Takımın Stadı 2 Ekim’e Hazır Olacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Stadı’nda devam eden ileri teknoloji hibrit çim ekim çalışmalarını yakından incelemek üzere stadı ziyaret etti. Konyaspor’un 2014/2015 sezonundan beri kullandığı bu stadı, 2 Ekim’de oynanacak olan Ümraniyespor maçına hazırladıklarını işaret eden Uğur İbrahim Altay, tüm Konya’yı şehrin markalarından biri olan Konyaspor’u desteklemeye de davet etmekten geri kalmadı.

Çim sahanın serim işlemlerinin sonu geldiğini belirten Altay, dünyanın en üst teknolojisi olan hibritleme işlemine şu anda hala devam ediliyor ve inşallah bir hafta içinde bütün işlemleri tamamlamayı planlıyoruz dedi.

Süper Lig temsilcisi Konyaspor’un kendisine layık bir zeminde maçlarını oynamaya devam etmesi için çabaladıklarını belirten Başkan, Konyaspor’un çok iyi gittiği bu sezonunda da başarılar diledi.