Konyaspor’un Başkanından Açıklamalar

Süper Lig’de 6’ncı haftanın geride kalması ile birlikte namağlup ve hiç gol yemeksizin ligin birincisi olan Konyaspor’un Başkanı Fatih Özgökçen, yerel televizyon kanalına konuk oldu ve birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Konyaspor Süper Lig’in Birincisi Oldu

Konyaspor’un Süper Lig’de 6’ncı hafta geride kalırken ligin liderlik koltuğuna oturmuş olmaları ile ilgili konuştu. Esasen talihsiz bir şekilde başlangıç yaptıkları ve ilk iki haftada 4 puan kaybettiklerini ayrıca Avrupa’ya da erken veda ettiklerini söyleyen Özgökçen, bu durumun ardından sahalarındaki zemin problemi ile birlikte büyük bir bunalıma girdiklerini belirtti. Ancak yine de yıkılmayan Konyaspor 6 haftanın ardından 4 galibiyet 2 beraberliğe sahip şekilde 14 puana sahip olarak 1’inci sıraya yerleşti. Bu konuda da Özgökçen, genel manada bakıldığı zaman takımımızın oyun düzeni ve disiplini memnuniyet verici, ben inanıyorum ki üstüne koyarak da takımımız yoluna devam edecek, ayrıca hiçbir takımı ne küçümsemeyeceğiz ne de abartacağız, biz kendi oyunumuzu oynarsak Konyaspor’u yenmek hiç kolay değil dedi.

Galatasaray maçı ile ilgili olarak ise Fatih Özgökçen, Galatasaray’ın yapmış olduğu transferler ortada ve bizim de durumumuz ortada dedi. Sahaya Süper Lig lideri olarak çıkacağız ve ben seyir zevkinin oldukça yüksek olacağı bir maç olacağını düşünüyorum diyen Özgökçen, galip olarak sahadan ayrılmayı canı gönülden istiyoruz ve Galatasaray maçında da o mücadele ruhu ile futbol oynayarak gerekeni yapacağımızı umut ediyorum diyerek konu ile ilgili konuşmasını sonlandırdı.

Konyaspor’un Yenileyeceği Sözleşmeler

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, takımın borçlarının çok kötü durumda olmadığını ve kendilerinden sonra gelecek olan yönetimin sıkıntı yaşamayacağını söyledi. Sonrasında ise Fatih Özgökçen, ayağımızı yorganımıza göre uzatmak zorundayız ve biz borçlu bir kulübüz ama bu borcu çok daha fazla abartmamalıyız. Kişiler gelip geçse de Konyaspor’un bir yönetim anlayışı hakim olmalıdır ve biz de bunun çabası içerisindeyiz. Bundan sonra takımın başına kim gelirse gelsin bir daha sıkıntı çekmez inşallah, Türkiye futbolunun durumu ortada. Hem sportif başarı açısından hem de maddi açıdan vasat durumdayız ve bunu çok fazla saklamaya, abartmaya gerek yok ama Konyaspor’un borcu sürdürülebilir bir borç dedi ve son olarak sözleşmeler ile ilgili konuşmasına geçti.

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, 26 yaşındaki sol kanat Zymer Bytyqi ve 34 yaşındaki kaleci İbrahim Sehic ile sözleşme yenilemek için masaya oturacaklarını ifade etti.

2020/2021 sezonunun devre arasından beri Konyaspor’un kadrosunda bulunan ve toplamda 69 adet maça çıkan 26 yaşındaki sol kanat oyuncusu Zymer Bytyqi, 11 defa rakip ağları havalandırdı ve 13 adet de gol pası atmayı başardı. Futbolcu 2022/2023 sezonunda ise yeşil beyazlı forma ile 9 adet maça çıktı ve 1 gol 1 asist yapmayı başardı.

2020/2021 sezonundan beri Konyaspor’un kalesini koruyan 34 yaşındaki Boşnak kaleci İbrahim Sehic, 2022/2023 sezonunda adeta kendisine hayran bıraktı. Sezonun ilk 6 haftasında kalesinde hiç gol görmemiş olan Sehic, oldukça yüksek bir istatistik ortaya döktü.