Konyaspor Yıldızlarının Değerini Biçti

Bu sezon Süper Lig’de tartışmasız en başarılı takım performanslarından birini sergileyen Konyaspor, her ne kadar sezonun son döneminde istediği sonuçları alamasa da ligde ezber bozan bir iş yapmayı başardı. Konya temsilcisinde bu başarılı performansın en temel parçaları olarak gösterilen Amir Hadziahmetovic ve Abdülkerim Bardakçı’ya bu sayede diğer takımların da ilgisi artarken, Yeşil Beyazlı ekiple alakalı basına yansıyan son haberlerde bu iki yıldız oyuncuya gelecek transfer tekliflerinde alt sınırın da belirlendiği iddia ediliyor.

Çekirdekten Yetişme

Bu sezon Süper Lig’de şahane bir performans gösteren ve bir kulübün başına tarihi boyunca gelmesi mümkün olmayan bir trajedi de yaşayan Konyaspor, buna rağmen ligin en iyi ekiplerinden biri olmayı başardı.

Konya temsilcisi İlhan Palut yönetiminde oldukça önemli işler yaptı ve her ne kadar bu başarıyı 2’incilikle taçlandırma şansını riske atsa da futbol otoriteleri tarafından sezonun takımlarından biri olmaya aday gösterildi.

Bu bağlamda takımın bu başarısında çok etkili olan iki isim de yıldızlarını iyiden iyiye parlattı. Bu isimlerden birisi orta sahanın olmazsa olmazı Amir Hadziahmetovic olurken diğeri de savunmanın belkemiği Abdülkerim Bardakçı oldu.

6 sezon önce Konyaspor’a katılan Hadziahmetovic burada gösterdiği performans ve yeteneklerine kattığı istikrarla birlikte İlhan Palut’un sisteminde kilit rol oynayan oyunculardan biri oldu. Geçen sezondan bu yana gelişmeye devam eden performansını bu sezon zirveye ulaştıran Boşnak oyuncuya geçtiğimiz günlerde Udinese’nin ilgisi olduğu dahi iddia edilmişti.

Yıldız oyuncunun gelecek sezon Konya temsilcisinden ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken Konyaspor yönetiminin Amir’den en az 7 milyon Euro civarında bir gelir elde etmeyi hedeflediği iddia ediliyor.

Kaptanın Yıldızı Parladı

Bu sezon Konyaspor’da en başarılı performans gösteren isimlerden birisi de kesinlikle savunmanın belkemiği haline gelen Abdülkerim Bardakçı oldu.

Uzun bir süreden bu yana Konyaspor’un bonservisli oyuncusu olmasına rağmen alt liglerde kiralık olarak forma giyen Abdülkerim, belirli bir oyun olgunluğunu repertuarına eklediğinden beri takımın en vazgeçilmez oyuncularından biri ve aynı zamanda kaptanlığını da yapıyor.

Bu bağlamda Yeşil Beyazlı taraftarların en çok sevdiği oyunculardan biri olan başarılı savunmacının bilhassa Beşiktaş’ın radarında olduğu uzun bir süredir biliniyor. Siyah Beyazlı ekip geçtiğimiz dönemlerde Konyaspor’un kapısını çalmış ancak bonservis konusunda belirli bir anlaşma sağlanmadığı için bu transfer gerçekleşememişti.

Ancak Beşiktaş’ın başarılı sol ayağa ilgisi sürüyor ve Abdülkerim Bardakçı da bu ilginin karşılığını vermeye sıcak bakıyor. Bu bağlamda Amir Hadziahmetovic kadar olmasa da Abdülkerim’in de takımdan ayrılması oldukça muhtemel gözüküyor.

Yeşil Beyazlı takımın kaptanından gelir beklentisiyse en az 3 milyon Euro. Bununla birlikte Konyaspor Beşiktaş ile yapacağı görüşmelerde 5 milyon Euro bandını kovalamayı ve bu sayede iki oyuncusundan 12 milyon Euro gibi dikkat çeken bir bonservis bedeli elde etmeyi hedefliyor.