Konyaspor Antalya

Konyaspor ve Antalyaspor Karşı Karşıya Geliyor

Süper Lig’in 20. Haftasının önemli mücadelelerinden birisi de Antalyaspor ve İttifak Holding Konyaspor arasında yaşanacak.

Süper Lig’in 20. Haftasında İttifak Holding Konyaspor ekibinin rakibi Antalyaspor olacak. Ligde 19. Kez karşı karşıya gelecek olan ekipler toplamda ise 42 kez kıran kırana mücadele geçmişleri ile biliniyor.

Süper Lig mücadelelerinde uzun süredir 3 puan alamayan ekiplerden olan Antalyaspor, 11 maçın sonrasında Denizlispor karşısında 3-0 galip gelerek 3 puanın sahibi olmayı başardı.

Aldığı galibiyetle de puanını 17’ye çıkaran ekip, kendini tehlikeli olan puan aralığından bir nebze de olsa kurtarabildi. Konya ekibi karşısında aldığı galibiyetleri sıralamak isteyen kırmızı beyazlı ekip, deplasman mücadelesinden de kazanan taraf olarak dönmek istiyor.

Konyaspor Rakibine 43 Gol Atma Başarısını Gösterdi

42 kez kıyasıya mücadele eden iki takımın karşılaşma sürecinde ise Antalyaspor ekibinin 12 galibiyeti, 13 beraberliği ve 17 kez de yenilgisi bulunuyordu. Süper Lig sürecinde toplamda 16 kez karşı karşıya gelen ekipte, 3 galibiyet, 8 beraberlik ve 7 kez de yenilgi yaşandı. 42 maç süresince yeşil beyazlı takım ise rakibine 43 gol atma başarısı gösterdi.