Yevhen

Yeşil Beyazlı Ekipte Ayrılık Yaşandı

İttifak Holding Konyaspor ekibi, Ukrayna kökenli oyuncusu Yevhen Opanasenko ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Devre arasında yapmış olduğu transferler ile adını duyurmayı başaran ve büyük anlamda bir iddia yaratan İttifak Holding Konyaspor ekibi Yevhen Opanasenko ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Yeşil beyazlı ekiple karşılıklı olarak anlaşarak sözleşmenin feshedilmesinin ardından, Kulüp, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama şu şekilde idi: “Futbolcumuz Yevhen Opanasenko’nun sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedilmiştir”.

Adı TFF’ye Bildirilmemişti

2018-2019 sezonunun başında Ukrayna ekiplerinden olan Zorya takımında transfer edilen sporcu, bu sezonun başında Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilmemişti. Adı bildirilmeyen oyuncu, yeşil beyazlı ekiple antrenmanlarına çıkmayı sürdürmüş ve hazırlık mücadelelerinde de forma giymişti. Hem sağ bek hem de sol bek mevkii olarak oynayabilen yetenekli oyuncu ile ayrılma sebebinin ise performans beklentilerinin altında kaldı. Bu sebeple de kulüple yolları ayrılmaya gitti. İki pozisyonda da oynayabilen oyucunun geçen sezon boyunca da 9 lig ve 2 kupa mücadelesi olmuştu.