Konyaspor Transfer İçin Toplandı

Bu sezon yaşadığı tüm zorluklara rağmen Süper Lig’i 3’üncü olarak tamamlamayı başaran ve Avrupa biletini cebine koyan Konyaspor, gelecek sezon bu sezon koyduğu çıtanın da üstüne çıkmayı hedefliyor. Yeşil Beyazlı ekipte bu bağlamda planlamalar ve çalışmalar devam ederken geçtiğimiz günlerde bir zirve toplandı. Teknik Direktör İlhan Palut, Başkan Fatih Özgökçen ve diğer yöneticilerle birlikte yapılan toplantıda hangi bölgelere transfer yapılacağı ve sürecin nasıl ilerleteceği konuşuldu.

Huzurlu Ortam

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla parmak ısırtan Konyaspor adına tüm zorluklara rağmen iyi bir sezon geride kaldı denilebilir. Yeşil Beyazlı takım gerçekten çok zor süreçlerden geçmesine rağmen ayakta durmayı ve Avrupa biletini cebine koyarak 3’üncülük koltuğunu tutmayı başardı.

Bununla birlikte bu başarının en büyük mimarlarından biri kuşkusuz Teknik Direktör İlhan Palut. Genç teknik adam gerçekten çok başarılı bir sistem oluşturdu ve dar bir kadroyla mücadele verilmesine rağmen başarılı sonuçları takımına aldırdı.

Öte yandan Palut’a bu çalışma şartlarını sağlayan Fatih Özgökçen’e de ayrı bir pencere açılması gerekiyor. Türk futbolunun ekonomik anlamda çok ciddi bir cendereden geçtiği bu dönemde iyi bir liderlik sergileyen Konyaspor Başkanı, ödemelerin düzenli ve eksiksiz olarak yapılmasını sağladı.

Palut’un rahat çalışabilmesi adına elinden gelen her şeyi yapan Özgökçen, genç teknik adama olan güvenlerini her seferinde dile getirmekten çekinmedi. Tüm bu süreçlerden sonra Konyaspor camiası ve Yeşil Beyazlı taraftarı arasında gerçek bir uyum sağlandı denilebilir.

Planlamalar Yapılıyor

Tüm bunlarla birlikte Konyaspor çıtayı her seferinde daha yukarıya koyuyor ve gelecek sezon bu sezondan daha da başarılı olmayı hedefliyor. Bu sezon Trabzonspor herkese net bir şekilde gösterdi ki sağlam planlama ve erken uygulama kolayca başarıyı getiriyor.

Nitekim Konyaspor da Bordo Mavili rakibi gibi bir süreç yönetiyor. Bruno Paz transferini daha sezon bitmeden açıklayan Konya temsilcisi, 18 Haziran’da açılacak yeni sezon öncesi kadro çalışmalarını hızlandırmış durumda.

Bilhassa savunma bölgesine transfer yapılmasına kesin gözüyle bakılan Konyaspor’da bir ekstra durum daha söz konusu. Yedek kalecilerin ikisinin de kulüpten ayrılma ihtimali bulunuyor ve Yeşil Beyazlı ekip bu duruma bağlı olarak bir file bekçisi transfer edilebileceğini not etmiş durumda.

Tüm bunların dışında Süper Lig’de başarılı performans sergileyen pek çok oyuncuya ilgi duyan Konyaspor’un kadrosunu güçlendirmesi gerektiği ortada. Takım gelecek sezon Avrupa’da yer alacak ve hem Avrupa hem de Türkiye temposunu kaldırabilmesi için bol alternatifi olan bir kadro kurması gerekiyor.

Bununla birlikte Fatih Özgökçen ve İlhan Palut gerçekten uyumlu çalışan insanlar ve ikisinin bu uyumu Konyaspor’un yararına oluyor. Bu bağlamda Yeşil Beyazlı taraftarlar ve camia takımlarına hangi oyuncu gelirse gelsin iyice çalışılarak getirildiğini net bir şekilde biliyorlar.