Konyaspor Takibi Sürdürdü

Süper Lig’de 24’üncü haftanın açılış maçında kendi sahasında Giresunspor’u konuk eden Konyaspor, rakibi tek golle mağlup ederek galibiyet serisini 3 maça çıkarmayı başardı. Zor bir rakip karşısında birçok fırsat bulmasına rağmen bu fırsatları değerlendiremeyen Konya temsilcisi yine de baştan sona üstün götürdüğü bir maçı kazanmış oldu.

Konyaspor’un Serisi

Yaşadığı elim olay ve hücumdaki en önemli silahı Serdar Gürler’in ayrılığıyla birlikte ciddi bir kan kaybı yaşayan Konyaspor, buna rağmen sahadan galip ayrılma geleneğini devam ettiriyor. 15 günlük milli aradan sonra Süper Lig’in 24’üncü haftasında kendi sahasında ligin kümede kalmayı hedefleyen ekiplerinden Giresunspor’u konuk eden Konya temsilcisi sahadan 1-0 galip ayrılmayı başardı.

Aradan önce oynadığı Adana Demirspor ve Altay maçlarında da sahadan 1-0’lık galibiyetlerle ayrılmayı başaran Anadolu Kartalı, bu skorla birlikte üst üste 3’üncü maçından tek golle galip gelerek lider Trabzonspor’u takibini başarıyla sürdürdü.

Çok kötü bir zeminde oynanan ve bu nedenle etkilenen oyuna rağmen Giresunspor kalesinde çok rahat açık bulabilen Konyaspor’un bu avantajı, maç boyunca rakibini tehdit eden bir durum oldu. Zira Giresunspor ne zaman ekstra bir oyuncuyla hücuma katılsa oyuncular hep geri planı düşünmek durumunda kaldı.

Her iki takımın da fırsatlar bulduğu maçta daha iyi bitiriciliğe sahip olan ve rakibini daha çok zorlayan Konyaspor, bu skorla birlikte puanını 48’e yükseltti ve liderin arkasındaki 6 puanlık farkta dezavantaj yaşamamayı garantiledi.

Transfer İhtiyacı

Ara transfer döneminde Serdar Gürler’in ayrılmasından sonra bu bölgeye Amilton’u transfer eden Konyaspor, yeni transferinden ilk olarak Giresunspor maçında faydalandı. Bununla birlikte hem Amilton’un oyuncu yapısı hem de oyuncunun takıma uyum süreciyle alakalı problemler de sahada görülen aksaklıklardı.

Takımın henüz tam olarak vefat eden Ahmet Çalık’ın boşluğu dolduramadığı oldukça net bir şekilde görülüyor. Nitekim Konya temsilcisi de bu eksikliği kapatabilmek adına yerli bir savunmacıyı kadroya katmak istiyor.

Konyaspor çok ciddi bir travmadan sonra oynadığı 3 maçı da kazanarak ne olursa olsun hedeflerinden kopmamak istediğini tekrar gösterdi. Hele ki ligin 25’inci haftasında oynanacak ve kuvvetle muhtemel sezonun geri kalanı adına en net mesajı verecek olan Trabzonspor maçı öncesi, bu maçtan 3 puanla ayrılmak çok önemliydi.

Yeşil Beyazlılar, ligin ilk haftalarındaki performansına yakın bir performans sergilemiyor. Pek tabii çok geçerli sebepleri var ve bu sebeplerine rağmen sahadan galip ayrılabilmeyi de başarabiliyor. Teknik Direktör İlhan Palut’un maç sonrasında yaptığı mütevazı açıklamalardan Konya temsilcisinin bu sezonki hedeflerini ne denli önemsediğini ve rehavete girmemek için uğraştığını görmek mümkün.

Bu sezonun en başarılı takımlarından Konyaspor, ligin kaderini belirleyecek ve düğümü sıkılaştıracak ya da çözecek maçta lider Trabzonspor’un konuğu olacak. Konyaspor, maç eksiğiyle birlikte Trabzonspor’un 9 puan gerisinde yer alıyor.