Konyaspor Serisini Kaybetti

Teknik Direktör İlhan Palut nezaketindeki Süper Lig 5’incisi konumunda bulunan Konyaspor, ilk yenilgisini aldığı Galatasaray maçı sonrasında milli ara vesilesi ile 4 günlük izne çıkmıştı. 2 haftalık milli araya bir miktar moral bozukluğu ile giden yeşil beyazlılar, ilk 6 haftada hiç yenilmemesi hatta gol dahi yememesinin ardından Galatasaray’a karşı 1’inci dakikada gol yiyip devamında da maçı kaybedince moral düşüklüğü yaşadı. Bu şekilde de 4 günlük tatil başlamıştı.

21 Eylül Çarşamba gününün gelmesi ile birlikte Konyasporlu futbolcular Konya’ya geri toplandılar. Öğleden sonra yeşil beyazlıların sportif tesislerinden olan Kayacık Tesisleri’nde İlhan Palut nezaketinde toplanacak olan takım, 2 Ekim’de Konya’da oynanacak olan Ümraniyespor karşılaşmasına hazırlıklarını başlatacak. Hazırlık çalışmalarında kendi ülkelerinin milli takımlarında görev alan file bekçisi İbrahim Sehiç, Amir Hadziahmetovic, Zymer Bytyqi, Francisco Calvo ve Endri Çekiçi yer alamayacak.

Bütün hafta çalışmalarını sürdürecek olan Konyaspor, antrenman ve idmanların yanında Teknik Direktör İlhan Palut’un direktifleri ile 1 adet de hazırlık maçı yapmak istiyor. Teknik adam geçtiğimiz günlerde hazırlık maçı yapmak istediklerini ancak takım arayışı içerisinde bulunduklarını ve bir ekip görüştüklerini dile getirmişti. Henüz bu takımın hangi takım olduğu ve maçın ne zaman oynanacağı bilinmezken yakın zamanda ilan edilmesi bekleniyor.

Konyaspor’un Serisi Bozuldu

İlk 2 haftada golsüz beraberlik elde eden Konyaspor, sonraki 4 hafta boyunca galibiyet elde ederek çok başarılı bir ay geçirmişti. Bu şekilde Süper Lig’in birincisi konumuna yerleşen ve namağlup bir şekilde yoluna devam eden Konyaspor, hatta kalesinde herhangi bir gol bile görmemişti.

Durum bu şekilde devam ederken ve Konyaspor çok başarılı bir ilerleyişe imza atarken karşılarına Galatasaray engeli çıktı. Sarı kırmızılıların deplasmanına çıkan Konyaspor, daha maçın başlayıp başlamadığını bile anlamazken dakika 1’de 6 haftalık gol yememe istatistiğinin bozulduğuna şahit oldu ve morali düştü. Ancak yine de hemen toparlanan Konyaspor, yine mağlup olmamak için çok çaba gösterdi ancak maalesef ki sahadan 2-1’lik mağlubiyet ile ayrıldı.

Galatasaray 3’üncü Defa Seriyi Bozuyor

Galatasaray’ın Konyaspor’un yenilmezlik serisini bozma özelliğinin ise bu bir başka örneği oldu. 2014/2015 sezonunda ilk iki maçta mağlubiyet elde etmemiş olan Konyaspor, sezonun 3’üncü haftasında Galatasaray karşısında 4-1’lik yenilgi elde etmişti. 2021/2022 sezonunda ise ilk sekiz haftada 3 galibiyet ve 5 beraberlik elde etmiş olan Konyaspor, henüz hiç yenilgi almamışken Galatasaray’ın deplasmanına çıkmış ve yine 1-0’lık yenilgi elde ederek yenilmezlik serisini kaybetmişti. Bu sezonda da Konyaspor, 2 beraberlik ve 4 galibiyetin ardından ilk yenilgisini İstanbul’da Galatasaray’dan almış oldu.

Bu maçın geride kalması ile birlikte Konyaspor toplamda 14 puana sahip bir şekilde ligde Süper Lig’in 5’inci sırasına geriledi. Şu anda Süper Lig’de gol yememiş olan tek bir takım kaldı ki oda 1 maç eksiği bulunan Başakşehir oldu.