Konyaspor’un Teknik Direktöründen Açıklamalar

Süper Lig’in 7’nci haftasının ilk maçında Galatasaray iç sahada Konyaspor’u ağırladı. Toplamda 3 gol ve 1 kırmızı kart görülen karşılaşmanın sonucunda Konyaspor birçok şeyini kaybetti. Kaybettiklerinin ilki maçın henüz 1’inci dakikasında kaybedildi. Bu da Galatasaray’dan Sergio Oliveira’nın attığı gol oldu. Bu gol ile Konyaspor’un 6 haftalık gol yememe serisi bozulmuş oldu. Konyaspor bu istatistiği ile büyük bir rekoru elinde tutuyordu ancak bu maçta da gol yememiş olsaydı Süper Lig tarihine geçecekti.

Kaybedilen bir diğer istatistik ise yenilmeme serisi oldu. 82’nci dakikada Konyaspor’dan Francisco Calvo’nun kendi kalesine kaydettiği gol ile 2-1 yenik duruma düşen Konyaspor, 6 haftalık yenilmeme serisini ve 4 haftalık galibiyet serisini de bozmuş oldu.

Galatasaray’ın bir diğer başarısı ise Süper Lig’de 1’inci konumda bulunan Konyaspor’dan birincilik koltuğunu devralmış olması oldu. Tabii Galatasaray’ın birinciliği elinde tutup tutmayacağı 7’nci haftanın bitiminin ardından belirlenecek ancak Konyaspor’un birinciliği kaybettiği kesinleşti.

Bu hüzünlü müsabaka sonrasında Konyaspor’un Teknik Direktörü İlhan Palut, açıklamalarda bulundu ve karşılaşmayı seyretmenin çok keyifli olduğunu ve bu sebepten dolayı iki ekibi de tebrik ettiğini dile getirirken galibiyeti alan Galatasaray’ı ayrıca tebrik ettiğini belirtti. Sonrasında da farklı açıklamalarda bulundu.

Teknik Adama Göre Kazanmayı Hak Eden Konyaspor

Karşılaşma öncesinde planlar yaptıklarını ancak daha planlar devreye giremeden çok erken dakikada kalelerinde gol bulduklarını dile getiren İlhan Palut, neyse ki takımının bu gol ile dağılmadan hemen toparlandığını dile getirdi. Sanki gol yememişiz gibi sahadaki rahatlığımızı koruduk ve pas oyunumuz ile Galatasaray’ın baskı denemelerinin önüne geçtik diyen Palut, topu ikinci bölgeye çok rahat taşıdık ancak tam olarak istediğimiz kadar etkili olamadık dedi.

İkinci yarıda Galatasaray topa biraz daha hakim oldu ancak biz rakibimizi pozisyona girme konusunda epeyce zorladık diyen Palut, ayrıca çok iyi geçiş imkanları yakalamamıza rağmen çeşitli elde olmayan sebeplerden kaynaklı olarak bu geçişleri değerlendiremedik diye belirtti. Bugün kaybetmeyi hak etmedik ve bir anlık dalgınlık sonucunda kalemizde ikinci golü yedik diyen teknik adam, bugün bir takım kazanacak ve maç berabere bitmeyecekse bu takım oynanan futbola göre Konyaspor olmalıydı dedi ve oyuncularının hepsini tebrik ettiğini dile getirdi.

Karşılaşmanın Hakemi ile İlgili Çok Eleştiri Yapmadı

Karşılaşmanın hakemi Abdülkadir Bitigen’in performansı ile ilgili yorum yapmak istemediğini dile getiren başarılı teknik adam İbrahim’in pozisyonu son derece gereksizdi ve hakem Calvo’ya Muslera’yı engellediği için sarı kart gösterip Sehic’i engelleyen Torreira’ya sarı kart göstermese de yine de sakin kalabilmek lazım dedi.

Kalecimizin zaten halihazırda sarı kartı vardı ve haliyle oyun dışı kaldı diyen İlhan Palut, yine de pozisyonlarda haklı olmamız bize istediğimiz tepkileri gösterme hakkı vermiyor yani sakin kalmalıyız dedi. Her anlamda sakin olup maçın sonuna kadar 11’e 11 oynama şansını tanımalıydı ama yine biz sakin olarak 11’e 10 kalede bir oyuncuyla da kendi oyunumuzu oynamaya devam ettik diyen İlhan Palut konuşmasını bu şekilde sonlandırdı.