Konyaspor Şehrimizi Kendisine Kale Yaptı

İttifak Holding Konyaspor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda gösterdiği performansla taraftarlarına çok büyük hayaller kurdurtmayı sürdürüyor.

Spor Toto Süper Lig’de son sezonlarda kendini bir şekilde baş altı takımların arasına yazdırmayı başaran fakat buna karşın, baş üstü takımların seviyesine kalıcı olarak çıkamayan İttifak Holding Konyaspor nihayet bu sezon bunu da başardı.

Teknik direktörü İlhan Palut’un rehberliğinde çok akılcı, ne yaptığını bilen ve modern futbolun gerekliliklerini de yerine getirerek oynayan İttifak Holding Konyaspor, bu sezon sadece Konyalıların değil bütün Türkiye’nin desteğini almayı başardı.

Büyük bir çoğunluğun ikinci takımı olarak gördüğü yeşil beyazlı Konya temsilcimiz, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda çizdiği başarı grafiğiyle bunu hak etti.

Yeşil beyazlı takımımız sezonun bu bölüme geldiğimizde sadece 1 ekip tarafından geçilebildi. Spor Toto Süper Lig’de bu sezon gösterdiği performansla adeta rakipsiz olarak gözüken Trabzonspor’un dışında hiçbir takım, teknik direktör İlhan Palut ve öğrencilerini geçemedi.

Üstüne üstlük Trabzonspor’un bu kadar farklı lider gittiği sezonda onları bir dönem zorlayabilen tek takım da İttifak Holding Konyaspor idi. Sırf bu bile takımımızın başarısını kanıtlayan bir doneydi.

Konya takımımızın bu başarısında aslan payı her ne kadar başta teknik direktör ve futbolcularda olsa da, Konya’nın muhteşem seyircisinin de etkisi hiç az değildi.

Konyaspor Şehrin Gücünü Herkese Hissettirdi

konyaspor

İttifak Holding Konyaspor, 30 haftanın geride kaldığı Spor Toto Süper Lig’de çok başarılı bir grafik çizdi.

Bu 30 haftalık periyotta %53’lük bir galibiyet oranı yakalamayı başaran yeşil beyazlı takımımız, yine bu süreçte rakiplerin ağlarını 48 kez sarsıp kendi ağlarında 33 gol gördü.

Ligin genelinde 16 galibiyet almayı başararak bu alanda Trabzonspor’un ardına yerleşen ekibimiz, 48 puan topladığı bu maçların üstüne 8 de beraberlik ekleyip toplam puanını 55 yaptı. Bu da teknik direktör İlhan Palut ve öğrencilerini, Karadeniz Fırtınası Trabzonspor’un ardından ikinci basamağa oturttu.

Bu sıralamadaki en büyük etken ise takımın iç sahadaki form grafiğiydi. Konya şehrinin ve muhteşem taraftarlarının gücünü hemen her maçta rakiplerine sonuna kadar hissettiren Yeşil Beyazlılar, onların desteğiyle evinde birçok maçı kazanmasını bildi.

Konyaspor Evinde Kaç Puan Topladı

Teknik direktör İlhan Palut ve öğrencileri, şu ana kadar Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda 15 karşılaşmada rakiplerini ağırladılar.

Bu 15 maçın 10’unda deplasman yolculuğu yapan takımları evlerine elleri boş gönderen Yeşil Beyazlılar, 4 maçta ise yolluk olarak yalnızca birer puan verdiler. Hal böyle olunca iç saha galibiyet oranında %67’yi tutturan takımımız puan ortalamasında ise 2,27’yi gördü.

Toplam olarak iç sahada 34 puan toplamayı başaran ekibimiz, bir anlamda kazandığı puanların çoğunu kendi şehrinde alarak içeride ne kadar güçlü olduğunu da kanıtlamış oldu.

İttifak Holding Konyaspor’u bu sezon kendi evinde mağlup etmeyi başaran yegane takım ise, ligin sert ekiplerinden Demir Grup Sivasspor oldu.