Konyaspor Şampiyonlar Ligi İçin Göztepe Karşısında

İlhan Palut ile İttifak Holding Konyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 31’inci haftasında UEFA Şampiyonlar Ligi umutlarını sürdürmek için Göztepe karşısına çıkacak.

İkili Rekabette Üstün Olan Taraf Kim

Türkiye’de futbol denilince özellikle Anadolu kulüpleri olarak tabir edilen takımlar arasında ilk akla gelenlerden olan Konyaspor ve Göztepe, haliyle birbirlerine birçok defa rakip oldular.

Konya ve İzmir temsilcilerinin uzun yıllara dayanan bu mücadeleleri 1980 yılından itibaren devam ederken ikili rekabetteki galibiyet sayıları, takımların birbirlerine ne derecede bir üstünlük kurduklarını anlatması bakımından önemliydi.

Buna göre İttifak Holding Konyaspor, İzmirli rakibi karşısında ne yazık ki geride kaldı. Yeşil beyazlı Konya temsilcimiz, sarı kırmızılı Göztepe’yi yalnızca 7 kez mağlup edebildi. Bu 7 mağlubiyetin yanında 6 tane de beraberlik alan İttifak Holding Konyaspor, üstünlüğü rakibe vermiş oldu.

Zira Göztepe’nin ikili rekabetteki galibiyet sayısı 13’e ulaştı. Bu da 26 maçlık bu süreçte İzmirli taraftarların Konyalılara göre 6 defa daha fazla sevindiklerini gösterdi.

Göztepe’nin Spor Toto Süper Lig’e yükselmesiyle her sezonda en az 2 kere karşılaşan takımların arasında oynanan son 5 maçta ise yine kıl payıyla da olsa Göztepe’nin üstünlüğü göze çarptı.

Bu süreçte İttifak Holding Konyaspor’u 3 kez mağlup eden İzmir ekibi, buna karşın son 2 maçta takımımıza yenilemekten kurtulamadı.

İttifak Holding Konyaspor, rakibine karşı yakaladığı bu iki maçlık galibiyet serisine 8 Mayıs 2021’de İzmir’de oynadığı ve 0 – 1 kazandığı maçla başlamıştı.

İki takımın oynadığı son karşılaşma ise Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun ilk yarısının 12’nci haftasındaydı.

Sokol Cikalleshi’nin dakikalar 25 ve 72’yi gösterirken attığı 2 golle galibiyete uzanan teknik direktör İlhan Palut’un öğrencileri, bu sezon gösterilen şahane performansını İzmir’de de sergilemeyi başarmıştı.

Konya’da oynanan toplam 12 maçta ise çok ilginç bir istatistik dikkat çekti. Buna göre İttifak Holding Konyaspor ve Göztepe’nin, Konya’da oynadığı maçlarda mutlak bir eşitlik olduğu ortaya çıktı.

Bu karşılaşmaların 4’ünü ev sahibi sıfatıyla Konya takımımız kazandı. 4 maçta eşitlik bozulmadı ve takımlar 1 puanı paylaştılar. Geri kalan 3 maçta ise Göztepe, Konya’dan 3 puanı alıp götürdü.

Konyaspor Göztepe Maçı Nerede Ne Zaman

konyaspor

İttifak Holding Konyaspor ve Göztepe’nin karşı karşıya gelecekleri Spor Toto Süper Lig 31’inci hafta mücadelesi 3 Nisan 2022 Pazar akşamında oynanacak.

Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek maçın başlama vuruşu saatler 16:00’ı gösterdiğinde yapılacak.

Teknik direktörlüğe Stjepan Tomas’ı getirmesinin ardından henüz küme düşme hattından çıkmak için bir sinyal veremeyen Göztepe, çok şiddetli şekilde 3 puana ihtiyaç duyuyor.

Öte yandan teknik direktör İlhan Palut ile bu sezonunu tamamında olağanüstü başarılı bir performans sergileyen ve Spor Toto Süper Lig puan tablosunda ikinci basamağı uzun süre kimlere bırakmayan Yeşil Beyazlılar, geçen haftaki Fenerbahçe mağlubiyeti o koltuğu tehlikeye attılar.

İşte tam da bu yüzden tıpkı rakip gibi, teknik direktör İlhan Palut’un öğrencileri de bu zorlu 90 dakikada 3 puandan başka bir şey düşünmeyecekler. Karşılaşmada yeşil beyazlı temsilcimizin en büyük kozu ise stadyumu doldurması beklenen Konyasporlular olacak.