Konyaspor’un Karar Ayı Şubat

Bu sezon gösterdiği performansla birlikte futbolseverlerin uzun zaman hatırında kalacak takımlardan birisi haline gelen Konyaspor, her ne kadar çok fazla şansı varmış gibi gözükmese de güncel durumu itibariyle lider Trabzonspor’u tehdit edecek tek takım. Ligde oynadığı 22 maçta topladığı 45 puanla harika bir performans sergileyen Yeşil Beyazlı ekip için ligin geri kalanındaki hedeflerini tartacağı maçların belki de hepsi Şubat ayında oynanacak.

Tamam Ya Da Devam

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımlarından birisi olan ve normal bir sezonda kendisini şampiyon yapacak bir puan ortalamasını tutturmuş olmasına rağmen maç eksiğiyle birlikte lider Trabzonspor’un 9 puan gerisinde bulunan Konyaspor, oldukça kritik bir Şubat ayı geçirecek.

Ligin en formda ya da en zorlu ekipleriyle karşı karşıya geleceği 5 maç oynayacak olan Anadolu Kartalları, bu maçlardan çıkartacağı sonuçlara göre ligin kaderini baştan sona değiştirebilir ve tarih yazabilir.

Maçların mahiyeti bu kadar büyük olunca risklerin de o kadar büyük olduğunu söylemek gerek. Bu maçlardan çıkacak olumsuz sonuçlar geriye kalan 22 maçta gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Konyaspor adına sezonu hayal kırıklığıyla kapatmaya da neden olabilir.

15 günlük aranın bitiminde kendi sahasında Giresunspor’u konuk edecek olan Konyaspor, dış sahada 0-0 berabere kaldığı rakibini taraftarı önünde alt etmeyi ve Şubat ayına iyi bir giriş yapmayı hedefleyecek.

Bu maçtan 9 gün sonra artık resmen ligin kaderinin belirleneceği maçta Trabzonspor’a konuk olacak olan Konyaspor, bu maçtan alacağı bir galibiyetle zirve yarışını tekrar şekillendirebilme şansına sahip, ancak çıkacak olumsuz bir sonuç Trabzonspor adına şampiyonluk şarkılarının söylenme şiddetini arttıracaktır. İki takım arasında Konya’da oynanan maç 2-2 beraberlikle sonuçlanmıştı.

Trabzonspor ile oynayacağı maçtan 5 gün sonra ligin en formda ekiplerinden birisi olan Kasımpaşa’yı konuk edecek olan Konyaspor, çok iyi giden rakibine taraftarının önünde geçit vermemeyi hedefleyecek. İki takım arasında İstanbul’da oynanan maç da tıpkı Trabzonspor maçı gibi 2-2 sona ermişti.

Bu maçtan sadece 4 gün sonra normal şartlarda 21’inci haftada oynanması gereken ancak Ahmet Çalık’ın vefatı nedeniyle ertelenen Başakşehir maçına çıkacak olan Konyaspor, Şubat ayının son maçında ise yine çok formda olan ve kendisini 1 sıra geriden takip eden Alanyaspor’a konuk olacak.

Mucize

Konyaspor adına bu sezon yaşananların ne telafisi ne de tarifi olabilir ancak Yeşil Beyazlı ekip oldukça iyi bir performans sergilemeye devam ediyor.

Şu sıralar gol yollarında biraz daha problemli bir süreç geçiriyor olsa da maçlardan galip ayrılmayı başaran Konya temsilcisi için bu ayın bitiminde konuşulanlar ya mucizeden bahsedecek ya da şampiyon Trabzonspor’un tebrikleri ile sezonun geri kalan kısmı tamamlanacak.

Her ne olursa olsun İlhan Palut ve öğrencileri bu sezon gösterdiği performansla futbolseverlerin kalbindeki şampiyonlardan biri olacak.