Konyaspor Kayıplara Karıştı

Çok başarılı bir performans sergilediği Süper Lig’in ikinci yarısında da iyi işler çıkartan Konyaspor, buna rağmen ligin son düzlüğünde kan kaybetmeye devam ediyor. Yeşil Beyazlı takım ligin 36’ıncı haftasını kapatan maçta sezonun en dikkat çeken takımlarından biri olan Antalyaspor’a konuk olduğu maçta sahadan 3-2 mağlup ayrılmaktan kurtulamadı. İlk 15 dakikasında 4 gol çıkan maçta her iki takımın çok daha fazla gol bulma şansı yakaladığını da dile getirmek gerek.

Konya’nın Tadı Kaçtı

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımlarından biri olan Konyaspor, buna rağmen ligin son düzlüğünde kan kaybetmeye aralıksız olarak devam ediyor.

Ligin 35’inci haftasında kendi sahasında Fatih Karagümrük’ü konuk eden Yeşil Beyazlı ekip sahadan mağlubiyetle ayrılarak 2’incilik şansını iyiden iyiye zora atmıştı. 36’ıncı haftada Fenerbahçe’nin Beşiktaş ile berabere kalarak puan kaybetmesi sonrasında bu bağlamda ciddi bir şans elde eden İlhan Palut’un takımı bu şansı değerlendirmek konusunda eksik kaldı.

Ligin en formda takımlarından biri olan Antalyaspor’a konuk olan Konya temsilcisi, 17’inci dakikaya gelindiğinde 2-2 olan maçta hem hakem Mete Kalkavan’ın kararlarının hem de kendi beceriksizliğinin kurbanı oldu.

Mete Kalkavan’ın maçın önüne geçen kararları bir yana Konyaspor bu maçı kazanmak konusunda tam olarak yeterli değildi. Çok önemli fırsatları cömertçe harcayan Yeşil Beyazlı ekibin rakibinden 3’üncü golü yedikten sonra kaçırdığı goller bile bir maçta kaçması mümkün olmayacak kadar fazlaydı.

Bu maçtan da mağlup ayrılarak Fenerbahçe ile arasındaki puan farkının 5’e çıkmasına engel olamayan Konyaspor adına artık işler iyiden iyiye zorlaşmış durumda. Konya temsilcisi ligin 37’inci haftasında kendi sahasında Hatayspor’u konuk ettikten sonra Beşiktaş deplasmanında oynayacağı müsabakayla sezonu tamamlayacak.

Olmadık Mağlubiyetler

Konya temsilcisinin son haftalarda bu kadar fazla kayıp yaşıyor olmasının gerçekten çok açıklanabilir sebepleri yok ve takımla teknik direktör İlhan Palut arasında bir anlaşmazlık olup olmadığı sorgulanmaya başlanmış durumda.

Zira Yeşil Beyazlı takım son 5 maçında tam 3 yenilgi aldı ve bu yenilgilerde bırakılan puanlar nedeniyle uzun bir süre oturduğu 2’incilik koltuğundan 5 puan geriye düştü. Bu bağlamda ciddi bir hayal kırıklığı yaşayan Konya temsilcisinde taraftarlar ne kadar isyan etseler haklılar.

Sezon boyunca elde edilen kazanımların neredeyse tamamı şu son 5 maçta yok oldu gitti ve bu durum ister istemez bir hayal kırıklığı yarattı. Bir dönem lider Trabzonspor’a sorun çıkartması muhtemel tek takım olarak gösterilen Konyaspor’un ligin 36’ıncı haftasına gelindiğinde bu duruma düşmüş olması gerçekten anlaşılır değil.

Bu bağlamda gelecek sezonda çok daha net performanslar sergileyen oyunculara ihtiyaç olduğu kesin. Bu sezon transfer edilen oyunculardan ne kadar verim alınabildi tartışılır ve Ahmed Hassan’ın kaçırdığı gol bile bir sonraki sezonda devam edilmemesine neden olabilir.