Konyaspor Fırsat Kovalıyor

Bu sezon şahane bir performans gösteren ve lider Trabzonspor’u en yakından takip eden takım olan Konyaspor’da hedef sezonu olabilecek en iyi noktada tamamlamak. Yeşil Beyazlı ekipte bu hedefleri çerçevesinde çalışmayı aralıksız bir şekilde sürdürürken hem camianın hem de taraftarların en çok merak ettiği şey yeni bir transfer olarak gözüküyor. Bununla birlikte Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut’un ifadelerine göre Konyaspor transferde fırsat kovalıyor.

Takım Uyumu

Bu sezon Süper Lig’de harika bir performans gösteren ve oynadığı son 3 maçın tamamında sahadan galip ayrılan Konyaspor’da Ziraat Türkiye Kupası maçı hazırlıkları hemen başladı.

Ligde oynadığı son maçta Giresunspor’u 1-0 mağlup etmeyi başaran Konya temsilcisi, bu maçtan sonra çok fazla ara vermedi ve antrenmanlara başladı. Bununla birlikte takımın en çok merak edilen durumu transfer gündeminin nasıl bir durumda olacağı.

Zira takımdan ayrılan Serdar Gürler’in boşluğu hâlâ doldurulabilmiş değil ve takımın hücum gücü bu ayrılık nedeniyle yarı yarıya azalmış durumda. Bunun yanı sıra takımın görüştüğü pek çok oyuncu ya takımları ya da maddi talepleri nedeniyle Yeşil Beyazlı takıma katılamadı.

Konyaspor, sezonun geri kalanında olabilecek en iyi performansları sergileyip bir mucizeye imza atmak istiyor. Bu nedenle tüm camia takıma katılabilecek bir ismin olup olmayacağını merak ediyor. Fatih Karagümrük ile oynanacak Ziraat Türkiye Kupası’nın hazırlıklarına başlayan Konya temsilcisinde Teknik Direktör İlhan Palut önemli değerlendirmelerde bulundu.

Takımın yeni bir transfer yapmak için birilerini getirmekten yana taraftar olmadığını aktaran Palut, ara transfer sezonuna dair değerlendirmelerde bulundu.

Zorlu Şartlar

İlgilendikleri ve takıma katmak istedikleri oyuncuların takımları tarafından gönderilmediğini veya maliyetlerinin yüksek geldiğini dile getiren İlhan Palut, takımın ahengini bozmak istemediklerinin altını çizdi.

Böyle bir oyuncunun kadroya katılmasının hem yönetim hem de kendisi tarafından veto edileceğinin altını çizen Konyaspor Teknik Direktörü, takımı buraya getiren iskeletin durduğunu ifade etti. Oyuncu grubunun sapasağlam yerinde olduğunu hatırlatan başarılı teknik adam, 3 de yeni transfer yaptıklarını hatırlattı.

Transfer sürecinin bitmesine çok az bir zaman kaldığı şu günlerde artık uygun bir oyuncu olursa ekleme yapabileceklerini açıklayan Palut, yönetimle koordineli bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Gelecek oyuncuda aranacak en önemli özelliğin takımın kalitesini yukarıya çekebilecek ve uyumu bozmayacak bir oyuncu olması gerektiğini dile getiren başarılı teknik direktör, bu şartlara uygun bir isimle anlaşabilirlerse ekleme yapabileceklerini belirtti.

Bu arada uzun bir süredir adı başka takımlarla anılan Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut ile ilgili bir açıklama da Konyaspor Başkanından geldi.

Başkan Fatih Özgökçen, İlhan Palut başarısız dahi olsa bir süre daha genç teknik adamla birlikte çalışma niyetinde olduklarını açıkladı. Başka takımların başarısızlıklarının teknik direktör konusunda fazla değişiklik yapmaktan kaynaklı olduğunu ileri süren Özgökçen, hocasına da güven oyu vermiş oldu.