Konyaspor Dışarıda İşini Sağlama Almalı

Spor Toto Süper Lig’de lider Trabzonspor’un ardından ikinci sırada yer alan İttifak Holding Konyaspor, Konya’nın dışında da iyi performans sergiledi.

Teknik direktör İlhan Palut liderliğinde bu sezon tarihinin en başarılı dönemlerinden birini geçirmekte olan İttifak Holding Konyaspor, koca bir sezona birçok hikaye sığdırdı.

Unutulmaz Sezona Bir Nişan Gerekiyor

Harika başlayan sezon, şampiyonluk ümitleri, altın kalpli merhum futbolcumuz Ahmet Çalık’ın vefatı, oyuncu kardeşlerini kaybetmenin acısı derken yeşil beyazlı takım oyuncuları bireysel olarak asla unutamayacakları bir sezon geçirdiler ve hala geçiriyorlar.

Bu unutulmaz sezonda en azından bir nişan bırakmak isteyen teknik direktör İlhan Palut ve öğrencileri, bunun için her çıktıkları maçta canla başla çalıştılar.

Spor Toto Süper Lig’de şu ana kadar oynana 31 maçta skor ne olursa olsun Konyalı taraftarlar her zaman bir şeyde emin oldular. O da İttifak Holding Konyaspor forması giyen her futbolcunun 90 dakikada elinden gelenin en iyisini yaptığıydı.

Böyle güzel bir takım yaratan teknik direktör İlhan Palut ve ekibi, şu ana kadar çıkılan 31 karşılaşmada 17 galibiyet 7 beraberlik ve sadece 7 mağlubiyet aldı.

Bu sonuçlar neticesinde Spor Toto Süper Lig’de nisan ayına girdiğimiz bu günlerde hanesine 58 puan yazdıran İttifak Holding Konyaspor, bu puanların çoğunu Konya’da kazandı.

Takımımızın şampiyonluk mücadelesinden kopmasını ise daha çok dış sahadaki görece başarılı, ancak lider Trabzonspor’a göre başarısız olan performansı belirledi.

Konyaspor Dışarıda Kaç Puan Topladı

konyaspor

Teknik direktör İlhan Palut önderliğinde iç sahada tam tamına 37 puan toplayarak bu alanda Spor Toto Süper Lig ikincisi olan yeşil beyazlı Konya temsilcimiz, mesele dış saha olduğunda sıralama kaybetti.

Spor Toto Süper Lig takımlarının deplasmanda aldıkları puanlara göre yapılan sıralamada 3 basamak gerileyen teknik direktör İlhan Palut’un öğrencileri, 5’inci basamakta yer aldılar.

Yeşil beyazlı ekibimiz şu ana kadar Konya’dan uzakta 15 maça çıktı. Bu 15 maçta %40’lık bir galibiyet oranı yakalayıp 21 puan topladı.

Bu 21 puan iç sahadaki performansla birleştirildiğinde başarılıydı. Buna karşın ilk 6 basamaktaki Spor Toto Süper Lig takımlarına bakıldığında, Konya takımımız 5’inci sırayı alarak rakiplerini kendine daha uzak tutabilecekken bunu başaramadı.

Buna göre dış sahada 15 maçta 6 galibiyet alan ekibimiz ne yazık ki aynı sayıda mağlubiyeti de yaşamak durumunda kaldı. Maç maçına 1,40 puan ortalaması yakalandı. Dış sahada sadece 4 maçta kalemizi gole kapatabilen yeşil beyazlı futbolcular, 2 maçta da rakip ağları havalandırma başarısı gösteremedi.

Hal böyle olunca şu anda Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun ikincilik koltuğu için çekiştiğimiz ve dış sahadan 28 puan toplayarak bu alanda bize 7 puan fark atan rakibimiz Fenerbahçe ile arayı açma şansını kaçırdık.

İttifak Holding Konyaspor’un kalan maçlarından 4’ünün deplasmanda oynanacağı düşünüldüğünde, takımın adımlarını çok daha sağlam atması gerekiyor.

Anacak bunu başarabilirsek önümüzdeki sene Konya’da UEFA Şampiyonlar Ligi müziği çalabilir.