Konyaspor Basketbol

Konyaspor Basketbol Kendi Evinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Ekibini Konuk Edecek

Türkiye Basketbol Ligi’nin 22’inci haftasında Konyaspor Basketbol ekibi kendi evinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’u konuk edecek.

Türkiye Basketbol Ligi’nde 22’inci hafta müsabakası için Konyaspor Basketbol ve Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ekipleri karşı karşıya gelecek. Müsabakanın ev sahipliğini ise Konya ekibi olacak.

Balıkesir ekibinin yaşamış olduğu sakatlıkların sona ermesi ve sporcuların tedavilerinin tamamlanması üzerine, iki ekibin de maç için hazırlık süreci devam ediyor. Geçen hafta Petkim maçından galibiyetle ayrılan Balıkesir ekibi, şimdi ise yeşil beyazlı ekibe konuk olacak ve müsabakadan da galibiyet ile ayrılmak adına hazırlıklarını sürdürüyor.

İki takım için de son derece önemli bir yere sahip olan oyunda, ev sahibi Konya ekibi, büyük bir avantaja sahip ve avantajını da kullanmak istiyor.

Konyaspor Basketbol İle Olacak Maç Kırılma Müsabakası Değerinde

Konuya ilişkin maç öncesi açıklama ise Balıkesir ekibinin sporcularından olan Berkay Genç yaptı. “Petkim maçı başta bize ve sonra taraftarlarımıza büyük moral oldu” ifadelerinde bulunan Genç, Konya maçının da önemli bir kırılma müsabakası olacağına dikkat çekti.