Konyaspor Baremi Belirledi

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin üstüne çıkan bir performans sergileyen Konyaspor, buna rağmen sezonu 2’inci olarak bitiremeyecek gibi görünüyor. Yeşil Beyazlı takım ligin 37’inci haftasında oynanacak Hatayspor müsabakasında alacağı puan veya puanlarla birlikte Avrupa’yı garantilemeyi hedeflerken, kulübe gelen tekliflerin sayısı da her gün artıyor. Uzun süredir Beşiktaş’ın radarında olan Abdülkerim Bardakçı ile alakalı olarak nihai kararını veren Konya temsilcisinin, başarılı oyuncusu için 5 milyon Euro istediği iddia ediliyor.

Kaptanın Yükselişi

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstünde bir performans sergileyen Konyaspor’un bu başarısında hemen hemen her oyuncunun kendi seviyesinin üstüne çıkmasının çok önemli bir etkisi var.

Yeşil Beyazlı takım teknik direktör İlhan Palut’un kurduğu sistem içerisinde gerçekten deyim yerindeyse tıkır tıkır işledi. Bununla birlikte takımın sezonun son haftalarında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle sezon hedefi olan 2’inciliği de Fenerbahçe’ye kaptırdığını hatırlatmakta fayda var.

Bu sezonun en başarılı takımlarından biri olan Konya temsilcisinin bu başarısında en çok anılan isimlerden biriyse kuşkusuz savunmacı Abdülkerim Bardakçı olmalı. Kendi seviyesinin çok çok üstüne çıkmayı başaran savunmacı oyuncu Konyaspor’un oyunu için oldukça önemli bir isim haline geldi.

Çok elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık ile de çok iyi bir uyum yakalamayı başaran Bardakçı bununla birlikte savunmanın hep lideri oldu ve Konyaspor taraftarlarının gönlünde taht kurdu.

Koz Benim

Öte yandan Konyaspor ile alakalı olarak belirtilmesi gereken bir diğer konu da Abdülkerim Bardakçı ile alakalı çok ciddi bir avantaja sahip olması.

Her sezon daha da daraltılması planlanan yabancı kuralı Konyaspor gibi yerli oyuncuları iyi takımlar açısından ciddi bir avantaj sağlıyor. Şu an savunmasında ciddi problemler yaşayan Beşiktaş’ın gelecek sezon sol ayaklı bir savunmacıya ihtiyaç duyacağı da düşünüldüğünde Abdülkerim ile alakalı olarak Konya temsilcisinin tok satıcı olarak nitelendirilebileceğini ifade etmek yanlış olmaz.

Bununla birlikte bu noktada başarılı savunmacının nasıl bir performans sergilediği kadar sezonun sonunda nasıl bir tavır sergileyeceği de önemli olacak. Eğer oyuncu Beşiktaş veya kendisiyle ilgilenen bir başka kulübe gitmek adına ısrarcı davranırsa bu bonservis bedelinde indirime gidilebilir.

Gelecek sezona golcü transferiyle başlamasına kesin gözüyle bakılan Yeşil Beyazlı takım orta sahasının vazgeçilmezi olan Amir Hadziahmetovic ile alakalı da teklifleri değerlendirecek. Bu bağlamda kadro iskeletinde yeni bir yapılanmaya gideceği anlaşılan Konya temsilcisinin eline toplayabildiği kadar parayı koyması lazım.

Zira takım gelecek sezon çok yüksek bir ihtimalle Avrupa mücadelesi verecek ve bazen sistem kadar yetenek de gerekli oluyor. Tam olarak da bu arenalarda işi net bir şekilde bitirebilen oyunculara ihtiyaç var ve bu bağlamda Konyaspor’un sıkıntı yaşadığı son haftalarda oynadığı maçlardan aldığı mağlubiyetlerden de net bir şekilde okunabiliyor.